The Modeling & Data Science Centre The Modeling & Data Science Centre

Modelleme & Veri bilimi

Trouw Nutrition'ın Ar-Ge departmanının ayrılmaz bir parçası olan Hollanda, Kanada ve Brezilya'da bulunan Modelleme ve Veri Bilimi ekibi, hayvansal üretim sisteminin nasıl çalıştığını tanımlamak için farklı modelleme metodolojileri oluşturur ve veriye dayalı teknikler elde etmek için biyolojik bilgiden yararlanır. Amaç, müşterilerimize hayvan sağlığı, yönetimi ve beslenmesi konusunda en iyi seçimleri yapmalarına yardımcı olacak içgörüler sağlamaktır.

Bizim ekibimiz: farklı, deneyimli ve iş birliğine açıktır.

Modelleme ve Veri Bilimi ekibi, tamamı benzersiz bir yaratıcı ortamda uygulanan hayvan besleme, biyolojik modelleme, veri bilimi, istatistik ve temel matematik konularında türler arasında geniş kapsamlı bir uzmanlığa sahiptir. Birbirine bağlı ancak kapsayıcı grubumuz, Nutreco meslektaşlarıyla sürekli işbirliğine değer verir ve belirli alan bilgilerini desteklemek için üniversiteler gibi paydaşlarımızla aktif olarak etkileşime girer.

Modelleme kültürü geliştirmek

Ekip, klasik beslenme modellerini geliştirmenin yanı sıra, hayvansal ve ekonomik tepkileri tahmin  ve optimize edebilen AI modelleri geliştirmek için ortaya çıkan muazzam potansiyeli araştırıyor. Farklı ihtiyaçlara ve dijitalleşme seviyelerine sahip çok çeşitli müşterilere hizmet edebilecek karar verme araçları oluşturmayı önemser.

Trouw Nutrition organizasyonu genelinde, çalışanların modellerin müşterilere getirdiği değer ve faydaları ve bunların sınırlarını tanımasını sağlayan bir modelleme kültürü geliştirmeye çalışıyor. Ayrıca, uygun modelleme yöntemini belirlemek için sürekli bir dijitalleşme (minimalden yüksek otomasyona) boyunca müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamaya odaklanıyoruz.

En önemlisi, ekibimizin bileşenlerin besin değerini daha doğru bir şekilde değerlendirmek ve beslenme, çevre ve sağlık durumlarına göre türler arasında hayvanların tepkisini tahmin etmek için algoritmalar tasarlamaya, oluşturmaya ve doğrulamaya aktif katılımıdır. Bu algoritmalar, amacın kendisi değil, bir araç olarak kullanmayı düşündüğümüz dijital araçların motorunu oluşturacaktır.

Farklı ihtiyaçlar için kanıtlanmış araçlar

Modelleme Ekibinin türler arası benzersiz yetkisi, dahili Trouw Nutrition çalışanlarıyla verimli bir şekilde çalışmamıza ve profesyonel çiftçiler, entegratörler ve yem şirketleri dahil olmak üzere harici müşterilere hizmet vermemize olanak tanır. Her birinin, öncelikle kârlılığı (düşük maliyetler, daha yüksek gelir), üretkenliği (daha fazla yumurta, et ve süt) ve verimliliği sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmeyle ilgili kendi soruları, zorlukları ve ihtiyaçları vardır. Modellerimizin değeri iki yönlüdür: üretim sorunlarını verimli bir şekilde analiz etme ve çözme ve önerileri uygulamadan veya pahalı denemeler yürütmeden önce tek tek çiftliklerin dikkate alması gereken 'eğer' senaryoları oluşturma fırsatı sunmak.

Karar verme araçlarımız, Trouw Nutrition danışmanlarının sahada üstün müşteri hizmetleri sunmasını sağlar. Bunlar şunları içerir:

  • Besin gereksinimi, besin yanıtı ve en düşük maliyetli formülasyon modelleri
  • Doğru beslenme ve yönetim stratejileri ile karlılığı en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş stokastik optimizasyon modelleri
  • Ürün tahmini
  • Maliyetleri düşürmeye yardımcı olmak için veriye dayalı beslenme ve yönetim çözümleri
  • Geliştirilmiş kaliteli ön karışım ürün gamı
Modellerimiz, optimum iş ve beslenme çözümleri sağlamak için hayvan müdahaleleri, sağlık ve çiftlik yönetimini entegre etmek için paydaşlarımız tarafından ve onlar için tasarlanan müşteri ihtiyaçlarımıza odaklanmıştır.
Neil Ferguson, PhD, Manager Modelling Science

Diğer bölümler

Keşfet
Kanatlı Araştırmaları
Ruminant araştırma
İçerik maddesi araştımaları
İnovasyon Laboratuvarı
Global Validasyon