duotone image layers duotone image layers

Yumurtacı Tavuk

Yumurtaya olan talep her geçen yıl artıyor. Pazar talebini karşılamak için,  çiftlikler daha az kaynak kullanırken daha verimli üretim yapmalıdır. Yumurtacı çiftlikler, sürüyü sağlıklı tutmaktan maliyetleri azaltan ve karlılığı artıran iyi yönetim uygulamalarına kadar birçok zorlukla karşı karşıya kalırken, tüm bunlar yüksek kalite standartlarında bir nihai ürün sağlar.

Performans ve üretim verimliliği

Hayvan, sağlığını korurken yüksek bir performans ve yem alımı seviyesine ulaştığında üretim verimliliği elde edilir. Tek başına yem, bir çiftlik hayvanı çiftçisinin toplam maliyetlerinin çoğunu oluşturur. Sağlam yumurta üretimi, iyi sağlık ve gelişmiş genel üretkenlik anlamına gelen verimli besin alımını sağlayarak yumurtacı tavuklara yaptığınız yatırımı optimize edin.

Daha fazlası

 

Yem ve su yönetiminin iyileştirilmesi

Beslenme kalitesi, güvenliği ve yemin optimal biçimde verilmesi, sağlıklı ve düzenli bir yem alımını desteklemek için çok önemlidir. Aynı derecede önemli olan, yumurtacı tavuk tüketiminin en büyük bileşenini temsil eden suda mükemmel mikrobiyal ve kimyasal kalitenin sağlanmasıdır. Su, yumurta bileşiminde, termoregülasyonda ve katkı maddeleri için bir taşıyıcı olarak önemli bir rol oynar.

Daha fazlası

Antimikrobiyal direnç

Antimikrobiyal ajanlara olan bağımlılığı azaltmak, antimikrobiyal direnç sorunuyla başarılı bir şekilde mücadele etmek için esastır. Antibiyotik kullanımının sınırlandırılması, hem katman hem de insan sağlığını desteklemek için gerektiğinde etkili kalmalarını sağlar.

 

Daha fazlası

Bizimle iletişime geçin

Daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın