Layer house Layer house

Yumurtlayan tavuklarda antimikrobiyal(ANBİOTİK) kullanımının azaltılması

Antimikrobiyal etkenlere olan bağımlılığı azaltmak, antimikrobiyal direnç sorunuyla başarılı bir şekilde mücadele etmek için esastır. Antibiyotik kullanımının sınırlandırılması, hem yumurtlayan tavuk hem de insan sağlığını desteklemek için antimikrobiyal etkenlerin gerektiğinde etkili kalmalarını sağlar. Antibiyotiksiz üretilmiş yumurtalara yönelik dünya çapında artan talep, risklere ilişkin artan farkındalığın bir sonucudur

Kanatlı yem besleme çiftlik grafiği

Antimikrobiyal azalma

Hem hayvanlarda hem de insanlarda artan antimikrobiyal direnç (AMR) insidansına yanıt olarak, dünya çapında giderek daha az antibiyotikle veya hiç antibiyotik kullanmadan yumurtlayan tavuklar üretiliyor. Azalma oranları, hükümetin, perakende segmentinin ve bazı müşterilerin tercihlerinden etkilenen piyasaya göre değişiklik gösteriyor. Etkinliğini korumak için minimum antibiyotik kullanımı, hasarlı yumurtaları, üretim kayıplarını ve tedavi edilemeyen hastalık potansiyelini önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle yem, çiftlik ve sağlık yönetimine yatırım yapmak tutarlı ve sürdürülebilir performans iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

Antimikrobiyal azaltma teklifimiz

Kanatlı Hayvanlarda Antimikrobiyal Azaltma Programı

Kanatlı Hayvanlarda Antimikrobiyal Azaltma Programı

Entegre ve özelleştirilmiş sağlıklı çiftlik besleme yaklaşımıdır.

Daha fazlası

NutriOpt İle Eyleme Geçebilir Analiz

NutriOpt İle Eyleme Geçebilir Analiz

Trouw Nutrition, benzersiz, son derece doğru ve güçlü bir "küresel veritabanı"na dayalı olarak farklı türdeki yem içerikleri için NIR kalibrasyonları geliştirmiştir. NIR hizmetlerini laboratuvarda gerçekleştiriyoruz veya çiftçiler NutriOpt Yerinde Danışmanını tarlada analiz yapmak için kullanabilirler.

Daha fazlası

NutriOpt İle Eyleme Geçirilebilir Öngörüler

NutriOpt İle Eyleme Geçirilebilir Öngörüler

Besleme profillememiz ve tavsiyemiz sayesinde, hayvan yemi üretimi için sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir hammaddelerin kullanılmasını sağlıyoruz. Bu, doğru verilerle desteklenen daha bilinçli kararlar alınmasına yardımcı olacaktır.

Daha fazlası

Çiftçilerin yumurtacı tavukların sağlığını antibiyotik kullanmadan sürdürülebilmesi için çevreye karşı sorumlu bir şekilde korumalarına yardımcı oluyoruz.
Barbara Brutsaert – Global Programme Manager Poultry Gut Health