Trouw Nutrition'dan haberler

içerik bulundu
2022
Tüm canlılar için vazgeçilmez bir yaşam kaynağı olan su, çiftlik hayvanlarının sağlıklı gelişmeleri ve verimli olmalarında da büyük rol oynuyor. Ruminant ve kanatlı hayvanlarda suyun tüketim oranı farklılık gösteriyor. Ahır içindeki tüm hayvanların kolayca ulaşabildiği ve en az yüzde 10’unun istediği zaman su içebilmesine imkan veren yeterli yalak alanında temiz, serin ve taze su bulundurulması gerekiyor. Hayvanlara her daim su vermenin mümkün olmadığı durumlarda ise 24 saatte en az 3 öğün sulama yapılması önem taşıyor. Ancak sulama öğün sayısı, sıcaklığa bağlı olarak artırılabiliyor. İdrarın rengi ve boşaltım süresi susuzluğun göstergesi olabiliyor. Hayvanların sağlığının ve verimliliklerinin korunabilmesi için kimyasal ve mikrobiyolojik olarak düzenli aralıklarla analiz edilen, gerekli durumlarda düzeltici eylemlerin hayata geçirildiği, insan tüketimine uygun su kalitesi gerekliliklerinin sağlanması önem arz ediyor. 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında açıklamada bulunan Trouw Nutrition Türkiye’nin uzman teknik kadrosu, çiftlik hayvanlarının sağlıklı gelişimi için suyun ve su kalitesinin önemine değindi.
Daha fazlası için

Dünya devinden geleceği besleme yolunda atılan dev adımlar

2022
Dünya devi Nutreco’nun hayvan besinleri markası Trouw Nutrition, 100 yıllık engin deneyimi ve inovasyonu merkezine alan bakış açısıyla 39 ülkede sağlıklı çiftlik ve evcil hayvanların yetiştirilmesi adına faaliyetlerini sürdürüyor.
03.03.2022
Daha fazlası için

Buzağıların sağlıklı gelişiminde beslenmenin etkisi büyük

2022
Buzağıların sağlıklı ve dengeli beslenmesi, büyümeleri ve gelişimleri açısından kritik önem taşıyor. Doğumundan itibaren sağlıklı beslenen bir buzağının, yetişkin bir sığır olduğu zaman süt ve döl verimliliği büyük oranda artıyor. Buzağı beslemede dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşan Trouw Nutrition Türkiye Ruminant Çiftlik Kanalı Teknik Müdürü Murat Baykan, yeterli vitamin ve mineral desteğiyle güçlendirilmiş buzağı maması ve yemlerinin önemine dikkat çekiyor.
01.03.2022
Daha fazlası için

Broyler çiftliklerinde üretim karlılığını artırmanın püf noktaları

2022
Büyümeye dönüşen optimum besin alımını sağlamak broyler performansının iyileştirilmesinde büyük önem taşıyor
03.02.2022
Daha fazlası için

Kış aylarında doğru hayvan bakımına dair öneriler.

2022
Soğuk havalar hem ruminant hem de kanatlı hayvanları ciddi biçimde etkiliyor.
04.01.2022
Daha fazlası için

Dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition’dan inovatif çözüm…

2022
Dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition, uzun yıllar süren araştırmaları, yoğun Ar-Ge çalışmaları ve teknolojiye tutkusu ışığında hayata geçirdiği modüler hassas besleme sistemi NutriOpt ile yem ve ham maddelerin içeriğinin dakikalar içinde analiz edilmesini sağlıyor. NutriOpt sayesinde hayvanlarda yanlış besleme sonucu oluşabilecek sağlık sorunları ve kayıpların önüne geçilebildiğini belirten Trouw Nutrition Türkiye NutriOpt Dijital Servisler Satış Müdürü Merve Kılıç, bu sistemle optimum hayvan performansının mümkün olduğunun altını çizdi.
03.01.2022
Daha fazlası için

Buzağı ve ineklerde sürdürülebilir performans için doğru besleme programı şart

2021
Trouw Nutrition Türkiye Ruminant Çiftlik Kanalı Teknik Müdürü Murat Baykan, ineklerde buzağı döneminden başlayarak süt üretim performansını artıran faktörleri açıkladı
04.12.2021
Daha fazlası için

Kolostrum yönetimi buzağıların ilk günlerinde hayati önem taşıyor

2021
Kolostrum, patojenlere karşı antikorsuz doğan buzağılara doğal bir antikor oluşturarak hastalıklara kalkan oluyor
15.11.2021
Daha fazlası için

Ruminant ve kanatlı hayvanlarda doğru besleme çiftliklerin kazancını artırıyor

2021
Trouw Nutrition; koruyucu, destekleyici ve sürdürülebilir yaklaşımlar sunan ürün ve çözümleriyle, hayvancılık sektöründe üretim verimliliğini artırarak maksimum ekonomik fayda sağlıyor
09.11.2021
Daha fazlası için

AgriVision 2021’de geleceğin tarım ve hayvan besleme yöntemleri masaya yatırıldı Küresel tarım işletmeciliği takvimindeki en önemli etkinlik olarak kabul edilen AgriVision, aralarında Türkiye’nin de olduğu 89 ülkeden uluslararası katılımla gerçekleşti. Tarihinde ilk kez sanal olarak düzenlenen ve “Gelecek Önemlidir” temasıyla kurgulanan etkinlikte; sürdürülebilir gezegen ve sağlıklı gelecek nesiller için önümüzdeki 10 yıllık projeksiyon ele alındı. Farklı sektörlerden 22 konuşmacı ve 2 binin üzerinde katılımcının yer aldığı AgriVision 2021, Nutreco ve çatısı altındaki hayvan besleme şirketi Trouw Nutrition’ın sponsorluğunda hayata geçirildi. Tarım ve gıda endüstrisi oyuncularını ve değişim yaratıcılarını 2000 yılından bu yana bir araya getiren AgriVision küresel konferansı, bu yıl tarihinde ilk kez sanal olarak düzenlendi. “Gelecek Önemlidir” temasıyla hayata geçen etkinlikte; gezegenin sürdürülebilir olması ve gelecek nesillerin sağlıklı gelişimi için önümüzdeki 10 yıllık periyotta yapılması gerekenler masaya yatırıldı. 100 yılı aşkın deneyimi ışığında “Geleceği Besleme” misyonu çerçevesinde çalışan Nutreco ve çatısı altında faaliyet gösteren hayvan besleme şirketi Trouw Nutrition’ın sponsorluğunda gerçekleşen AgriVision 2021’de; 2050 ve sonrasında dünya nüfusunun sürdürülebilir bir şekilde beslenebilmesi için şimdiden harekete geçilmesi, değer zincirinin her aşamasında dönüştürücü ve iş birlikçi olunarak değişimin hızlandırılması gerektiğinin altı çizildi. Etkinlik programı üç başlık altında toplandı: Anlamak başlığı altında, sürdürülebilir tarım ticareti ve sağlık konusunda konuşmalar yer aldı. Deneyim başlığı, katılımcıların döngüsel gıda sistemleri ve hassas besleme için çözümler keşfetmesine olanak sağladı. Etki başlığı kapsamında, geleceğin çiftliğinde sanal ustalık sınıfları düzenlendi. 89 ülkeden 22 konuşmacının yer aldığı etkinliğe; gıda ve tarım işletmelerindeki yönetim kurulu düzeyindeki yöneticiler, etkili kamu görevlileri ve STK temsilcileri, gelecek vaat eden yeni girişimler ile ünlü akademisyenleri kapsayan 2 binden fazla kişi katılım gösterdi

2021
“Yemden Gıdaya Endüstrisi” küresel konferansı AgriVision, Nutreco ve çatısı altındaki hayvan besleme şirketi Trouw Nutrition’ın sponsorluğunda düzenlendi.
10.10.2021
Daha fazlası için