Trouw Nutrition'dan haberler

içerik bulundu
2021
Çiftlik ve kümes hayvanlarının verimlilikleri, sağlıklı gelişebilmeleriyle paralel olarak artıyor. Sağlıklı gelişimin yolu ise doğru hayvan besleme yöntemlerinden geçiyor. Dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition, zengin içerikli premiksi Maxcare ile hayvanların verimini artırırken çiftliklerin kazancını da maksimuma çıkarıyor. Hayvan beslemesinde güvenilir kaynaklardan doğru premiks kullanımının en az yem kadar önemli olduğuna değinen Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Öğüt Köse, Maxcare ile ülkemizin besin zinciri kalitesine de katkıda bulunduklarının altını çizdi.
Daha fazlası için
Dünyanın hayvan besleme uzmanından Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftliklere kesintisiz destek…

Dünyanın hayvan besleme uzmanından Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftliklere kesintisiz destek…

2021
Global ağı, güçlü Ar-Ge yapısı ve kaliteli ürün gruplarının yanı sıra çözüm odaklı hizmet ve servisleriyle de ön plana çıkan Trouw Nutrition Türkiye, ülke genelindeki toplam 145 bayisi ile hayvan yetiştiricilerinin her daim yanında oluyor. Bayileri aracılığıyla Maxcare, Sprayfo ve VitaFarm gibi yeni ürünleri başta olmak üzere hayvanların sağlıklı gelişimlerine katkı sağlayacak tüm çözümlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftlikler ile buluşturduklarını söyleyen Trouw Nutrition Türkiye Ruminant Satış Direktörü Fevzi Turhan, hayvan yetiştiricilerinin karşılaştıkları problemleri çözmek adına teknik ekiplerinin uzmanlığından, satış personellerinin yetkinliğinden ve bayilerinin çiftliklere hizmet götürmek için yaptıkları özverili çalışmalardan yoğun olarak faydalandıklarının altını çiziyor.
12.07.2021
Daha fazlası için
Dünyanın hayvan besleme uzmanından sağlıklı gelişime odaklanan buzağı mamaları

Dünyanın hayvan besleme uzmanından sağlıklı gelişime odaklanan buzağı mamaları

2021
Trouw Nutrition, LifeStart konsepti içerisinde yer alan Sprayfo ve Milkivit Buzağı Mamaları ile geleceğin verimli inek ve boğalarının yetiştirilmesine katkı sağlıyor
30.06.2021
Daha fazlası için
Yem endüstrisi MyNutriOpt ile dijitalleşiyor

Yem endüstrisi MyNutriOpt ile dijitalleşiyor

2021
Yem ham maddeleri içerisinde pek çok değişken bulunuyor. Bu değişkenler, doğru bir analiz sürecinden geçmediğinde hayvan sağlığı için tehdit oluşturabiliyor. Dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition, yem ve ham maddelerin içeriğini dakikalar içinde analiz eden modüler hassas besleme sistemi NutriOpt’un ardından hayata geçirdiği dijital platformu MyNutriOpt ile kaliteli yem formülasyonları yapılmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca sektörün maliyetlerini düşürmeye, yaşanan yem israfını önlemeye ve zamandan tasarruf edilmesine de yardımcı oluyor. Sistem aracılığıyla analiz, izleme ve yem yönetimi verilerini tek bir yerde birleştirdiklerini söyleyen Trouw Nutrition Türkiye NutriOpt Dijital Servisler Satış Müdürü Merve Kılıç, inovatif bir çözüm olarak hayata geçirdikleri MyNutriOpt ile yem sektöründe dijital bir dönem başlattıklarının altını çiziyor.
30.06.2021
Daha fazlası için

2021
Geviş getiren hayvan olarak bilinen ruminant hayvanların sağlıklı büyüme ve gelişim göstermesinde ilk 6 hafta başta olmak üzere erken dönem kritik önem taşıyor. Bu dönemden başlayarak doğru bir şekilde beslenmeleri ise ruminant hayvanların genetik potansiyellerini ortaya çıkararak süt verimliliklerini artırmalarına katkı sağlıyor. 1 Haziran Dünya Süt Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Trouw Nutrition Türkiye Ruminant Teknik Ürün Müdürü Dr. Kazım Bilgeçli, hayvanların genetiğine ve beslenme şekline bağlı olarak değişen süt verimliliğinde vitamin ve mineral desteğinin çok önemli olduğuna dikkat çekti. İnovatif bir çözüm olan modüler hassas besleme sistemi NutriOpt ile yem ve ham maddelerin içeriğini dakikalar içinde analiz ettiklerini belirten Bilgeçli, böylelikle hayvanların güvenilir yemlerle beslenip süt verimliliklerine ve sağlıklı bir şekilde gelişebilmelerine öncülük ederek sürdürülebilir üretimi desteklediklerini vurguladı.  
24.05.2021
Daha fazlası için

2021
Zonguldak’taki fabrikasının otomasyon süreçlerini yeni nesil teknolojilerle geliştiren dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition, kalite belgelerinin arasına iyi üretim uygulamalarını belgeleyen GMP Belgesi’ni de ekledi.
05.04.2021
Daha fazlası için

2021
Ruminant hayvanlarda vitamin ve mineral desteği büyümeden gelişmeye, üremeden bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine kadar birçok yaşamsal fonksiyona katkı sağlıyor
04.04.2021
Daha fazlası için

Sürdürülebilir gıda ve yem güvenliği için mikotoksinlerle mücadele şart

2021
Doğada yaygın olarak bulunup insan ve hayvan sağlığını tehdit eden küfler, tarımsal mahsullerden gıda ürünlerine kadar pek çok yerden bulaşma ihtimali olan en önemli mikroorganizmalardan biri. Küflerin sekonder metabolitleri olan mikotoksinler ise uygun şartlar oluştuğunda hasat öncesinde, sırasında ve sonrasında üreme kabiliyeti gösteriyor. Sürdürülebilir gıda ve yem güvenliği için tarladan başlayan mikotoksin mücadelesinin taşıma, depolama, üretim prosesleri ve son tüketiciye ulaşıma kadar geçen tüm aşamaların yanı sıra küf mücadelesini de kapsaması kritik önem taşıyor. Hayvan besleme sektörünün güçlü global oyuncusu Trouw Nutrition Türkiye’nin Kanatlı Teknik Müdürü Gülsüm Koyuncu, şirket olarak güvenli gıda üretiminin önemli basamaklarından biri olan yem güvenliği hedefleri doğrultusunda Mycomaster cihazı ve MasterLab laboratuvarında yapılan analizler ile kontaminasyon riskinin tespiti ve azaltılması yönünde yoğun çalışmalar sürdürdüklerini vurguladı.
04.03.2021
Daha fazlası için

Hayvan besleme sektörünün güçlü global oyuncusu Trouw Nutrition Türkiye, buzağı mamaları kategorisi ve dijitalde hızlı büyüdüğü 2020 yılını değerlendirerek 2021 hedeflerini açıkladı

2021
Dünya çapında hayvan besleme ve akuakültür balık yemleri konusunda lider olan Nutreco’ya bağlı Trouw Nutrition Türkiye; global ağı, güçlü Ar-Ge yapısı, kaliteli, geniş ve artırılabilir ürün gamı, çözüm odaklı hizmet ve servisleri, deneyimli insan kaynağı, teknolojik ve dijital alt yapısı ile ülkemizde hayvancılık sektörünün en güçlü oyuncuları arasında konumlanıyor. 2020 yılında buzağı mamaları ürün kategorisinde ve dijital teknolojilerde sektör lideri olan şirket, 2021 yılında dijital çözümler ve mobil teknoloji alanında yüzde 100’e varan büyüme sağlayarak inovatif çalışmalarla paydaşlarını desteklemeyi hedefliyor. Yem katkı sektöründe sürdürülebilir tedarik anlayışı, her segmente hitap eden güçlü marka ve ürünleri, yetkin satış ekibi ve üreticiyi destekleyen fiyat politikası ile bir adım öne çıktıklarını vurgulayan Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Öğüt Köse, teknoloji lideri olarak yeni mobil ve masaüstü uygulamalarıyla kapsamlı hammadde ve yem analizleri ve raporlamaları gerçekleştirirken kalibrasyonlarının kalitesi, tutarlılığı ve güncellemeleriyle farklılaştıklarının altını çizdi. Köse, çiftlik hayvanlarının erken dönem beslenmesi ve performansını bilimsel ve sürdürülebilir yöntemlerle geliştirmeyi amaçlayan LifeStart konsepti içerisinde yer alan buzağı, koyun ve keçi mamalarının yanı sıra bu yıl ilk kez pazara girmeye hazırlanan buzağı başlangıç yemleri ile büyüme ivmelerini daha da hızlandırmayı hedeflediklerini açıkladı.
04.02.2021
Daha fazlası için