Sustainability Sustainability

Sürdürülebilirlik

Nutreco'nun bir parçası olan Trouw Nutrition olarak, "Geleceği Besleme" misyonumuzu gerçekleştirmeye çabalarken daha sürdürülebilir bir gıda sistemi oluşturmak için uzun süredir titizlikle çalışıyoruz.

Yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz

Son beş yıldaki sürdürülebilirlik başarılarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için yıllık Sürdürülebilirlik Raporlarımızı inceleyebilirsiniz. Ana şirketimiz Nutreco aracılığıyla 2000 yılından bu yana bağımsız sürdürülebilirlik raporları yayınladık. Tedarik zinciri genelinde nasıl değer yarattığımız ve zorluklarla nasıl başa çıktığımızı, temel göstergelerimizde kaydettiğimiz ilerleme ve bunlarla nasıl birlikte çalıştığımız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz için daha iyi bir dünya bırakmak için çabalıyoruz.

Sürdürülebilirlik Raporu 2020Sürdürülebilirlik Raporu 2019Sürdürülebilirlik Raporu 2018

Sürdürülebilirlik Raporu 2017Sürdürülebilirlik Raporu 2016

2020 Sürdürülebilirlik Raporumuzu Tanıtıyoruz

Nutreco CEO'su Rob Koremans ve Sürdürülebilirlik Direktörü Jose Villalon'dan bir mesaj var.

İş Ortağı Davranış Kuralları

Tüm hammaddelerimizi sürdürülebilir bir şekilde tedarik etmeye kararlıyız ve tedarik zinciri ortaklarımızdan da aynı standartlara uymasını bekliyoruz. Bu nedenle onlardan İş Ortağı Davranış Kurallarımızı imzalamalarını ve bunlara uymayı kabul etmelerini istiyoruz. Harcamalarımızın %90'ını temsil eden toplam 300 en büyük tedarikçimiz ve iş ortağımız bu Kuralları imzalamıştır.

İş Ortakları İçin Davranış Kuralları

En son stratejimiz – 2025 Sürdürülebilirlik Yol Haritası

Geçen yıl Vizyon 2020 sürdürülebilirlik stratejimizin sonuna geldikten sonra, önümüzdeki beş yıl için sürdürülebilirlik stratejimizi ortaya koyan 2025  Yol Haritamız ile ufukta yeni bir nokta belirledik. Bu Yol Haritasını geliştirirken, paydaşlarımızın endişelerini dikkate aldığımızdan ve net öncelikler ve hedefler belirlediğimizden emin olmak için her adımda paydaşlarımıza danıştık.

Yol Haritası 2025