Milkivit - Sağlıklı büyüme için doğal seçim

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir Milkivit markası, hayvan beslemesinde olağanüstü özel ürünlerle anılmaktadır. Bu başarılı çalışmanın temeli, mükemmel besleme bilgisi, seçilmiş ve test edilmiş hammaddelerin işlenmesi ve her zaman müşterilerimizi işimizin odak noktası olarak görme hedefidir.

Milkivit, 1954'ten beri profesyonel buzağı yetiştiriciliği için yüksek kaliteli süt ikame ürünleri sunmaktadır. 

İşletmeler için kazanç pek çok faktöre bağlıdır. Fakat en önemli faktör, giderleri kontrol altında tutarken, ineklerden yüksek verim alınmasına bağlıdır.

Buzağı yetiştiriciliği, süt üretim sürecinin en zahmetli ve masraflı ayaklarından biri olarak değerlendirilmektedir. Öte yandan, yapılan yeni araştırmalar, buzağı yetiştiriciliğinin, ilerleyen dönemlerde ineğin performans ve sağlığı üzerindeki etkisinin bilinenden çok daha önemli olduğunu ortaya koymuştur.

Doğal ve sürdürülebilir bir süt ikamesi olan Milkivit, buzağıların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak seçilmiş süt ürünleri ile yüksek oranda sindirilebilir yağ ve proteinlerin yanında antibiyotik ihtiyacını azaltmak için vitamin ve mineraller de içerir.

Trouw Nutrition, 60 yıldan uzun bir süredir yüksek kaliteli buzağı mamaları sunmaktadır. İşte bu tecrübe ile birleşen en güncel bilimsel veriler, çifliğinizin geleceğini garanti altına almanıza yardımcı olmaktadır.

Süt sığırları üzerine yapılan bilimsel çalışmalar, buzağı döneminde ilk sekiz haftanın, ineğin yaşam boyu performansının artırmak için bir fırsat sağladığını göstermektedir.