Quality Feeds Value Quality Feeds Value

Kaliteli Besinden Ödün Vermiyoruz

Kaliteli yemden gıdaya güvenlik programımız olan Nutrace aracılığıyla her gün en üst düzeyde mükemmellik ve değer sunuyoruz. Orijinal içeriklerden üretim ve teslimata kadar Trouw Nutrition ürün ve hizmetlerinde sıkı Nutrace standartları uygulanır. Tüm ürünlerin tutarlı kalite standardını sağlayarak markalarımızın ve müşterilerimizin imajını koruyoruz.

 

Trouw Nutrition Türkiye

Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemleri Taahhüdümüz

“Trouw Nutrition TR Gıda Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş. olarak misyonumuz ülkemizin ana ekonomi kaynağı olan tarım ve hayvancılık ürünlerinin değerlendirilmesi ve ülkemize bir katma değer yaratılması amacıyla müşterilerimizle birlikte belirlediğimiz standartlar doğrultusunda ‘güvenilir ve kaliteli’ ürünler üretmektir.

Bu misyonumuzu yerine getirirken ulusal ve uluslararası standartlara ve müşteri şartlarına / gerekliliklerine göre kurduğumuz, sürekliliğini ve iyileştirilmesini sağladığımız Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim sistemleri, aşağıda belirtilen taahhüdleri yerine getirebilmemiz konusundaki çalışmalarımızı destekler.

Taahhüdlerimiz;

  • İlgili yasal şartlara ve müşterilerimizle yaptığımız anlaşmalara uymak,
  • Güvenli, sağlığa zarar vermeyen ve kaliteli yem katkı ürünlerinin üretimini sağlamak için gerekli koruyucu önlemleri almak,
  • Müşterilerimize en kaliteli ürünleri, rekabetçi fiyatlarla, zamanında ve güvenilir olarak sunmak,
  • Risk temelli yaklaşımla hedeflerimizden sapmaya yol açan faktörleri belirleyerek riski ortadan kaldırmak veya asgari seviyeye indirmek için önlemler uygulamak ve ortaya çıktıkça fırsatlardan en üst düzeyde yararlanmak,
  • Sistemlerimizi ve altyapımızı yenileyerek proseslerimizi verimli ve etkin bir şekilde gerçekleştirmek,
  • Tüm çalışanlarımıza  kalite, gıda güvenliği, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitim vermek, eğitimin anlaşıldığından emin olmak ve uygulamalara katılımlarını sağlamak,
  • İşle ilgili yaralanma ve/veya sağlık bozulmalarını önlemek için sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarını oluşturmak,
  • Yönetim sistemlerimizin etkinliğini izleyerek, performansın artırılması için sürekli iyileştirmek ve kaliteli ürün / hizmet sağlamada öncü olmak,
  • Çevreyi korumak, tüketici haklarına saygılı olmaktır.

Başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanları ile Trouw Nutrition TR Gıda Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş. kalite ve gıda güvenliği politikasını uygulamak, yönetim sistemlerinin etkinliğini sürdürmek ve iyileştirmekten sorumludur.

Hedefimiz sektörde öncü, aranan, yenilikçi varlığımızı sürekli kılmaktır.

 

Trouw Nutrition Türkiye Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemleri Belgelerimiz

kalite-taahhudumuz
pdf
Trouw Nutrition TR GMP FOOD UNACC
Trouw Nutrition TR - ISO 9001 2015 UKAS ISO 22000 2018 UKAS
pdf

Sertifikalı Kalite ve Yem Güvenliği

Nutrace programımız aracılığıyla yüksek kaliteli, özel hayvan yemi ürünlerinin tutarlı formülasyonu ve üretimi garanti edilirken, buna ek olarak Trouw Nutrition tesislerinde yerel ve uluslararası sertifikalar ve programlar uygulanmaktadır. Nutrace programımız Trouw Nutrition bölümü ve ana şirketi Nutreco tarafından değerlendirilir ve denetlenir; bu yerel ve uluslararası standartlar ise üçüncü taraf kuruluşlar ve müşterilerimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilir ve denetlenir.

Malzeme Tedarikçisi Değerlendirmesi ve Yönetimi

Bileşenleri ve tedarikçileri değerlendirmek ve yönetmek için ortak standartlar belirlenerek, güvenilir özel hayvan yemi ürünleri üretmek için sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir hammaddelerin kullanılmasını garanti ediyoruz. ​Trouw Nutrition şirketleri tarafından yalnızca kalite garatinsine sahip onaylı yem bileşenleri ve tedarikçileri kullanılır. Resmi bir Trouw Nutrition tedarikçisi olarak kabul edilmek için yeni tedarikçilerin değerlendirilmesi ve onaylanması gerekir.

İzleme ve Kontrol

Trouw Nutrition'ın uyumlu, ayrıntılı ve kapsamlı küresel izleme programı, ham maddelerden bitmiş yemlere kadar istenmeyen maddeleri tanımlar. Trouw Nutrition bünyesinde standartlaştırılmış bir dahili hızlı uyarı ve takip sistemi ve harici bir bildirim prosedürü uygulanmaktadır. Bir sorun olması durumunda müşteriler ve yetkililerle zamanında iletişim önemlidir bu nedenle benzer sorunların başka bir yerde tekrarlanmasını veya oluşmasını engellemek en kritik konudur.

Risk Yönetimi

Risk Yönetimi programımız, acil durumların hızlı ve profesyonel bir şekilde ele alınması için önlemler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Sorun, kriz ve risk yönetimi rehberliği ve sağlam bir İş Sürekliliği Planlaması sayesinde istenmeyen durumların en iyi şekilde ele alınması için doğru karar vermeyi destekler.

İzleme ve takip

Elektronik izleme ve takip sayesindeTrouw Nutrition, tedarikçileri ve müşterileri arasında verimli bir bilgi akışı sağlanır. Sistem, yem partilerini ham maddelerine kadar elektronik olarak izleyerek tüm bileşenlerin, üretim süreçlerinin ve yem teslimatlarının doğru ve erişilebilir kayıtlarını sağlar. Hızlı giriş ve çıkış bilgileri aynı zamanda olası bir verimli geri çağırma programının ayrılmaz bir parçası da olan yasal gerekliliklere uyumu sağlar.

İlgili sayfalar

Organizasyonumuz- Biz kimiz?
Bizi harekete geçiren nedir?
Sürdürülebilirlik
Yasal Bilgilendirme