Trouw Nutrition'ın dünya çapındaki araştırma tesislerini keşfedin

Trouw Nutrition tarafından pazara sunulan tüm besleme çözümleri, müşterilerin günümüzün en zorlu koşullarını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bilime dayalıdır, kapsamlı bir şekilde değerlendirilir ve sürekli olarak test edilir.

Şirket içi araştırma tesislerimizde her yıl yaklaşık 5.000 ziyaretçiyi ağırlıyor ve yeni moleküller, etki biçimleri, içerik özellikleri ve hayvan metabolizması gibi konularda 70'den fazla küresel Ar-Ge çalışması yürütüyoruz. Araştırma tesislerimiz ve küresel validasyon çiftlik ağımız ile dünyayı kapsıyor ve bize çeşitli çevresel koşullarda çalışmalar yürütmemiz için değerli fırsatlar sunuyor. Tüm araştırmalar, hayvan refahı düzenlemelemek için sağlanması gereken standartların oluşmasına katkıda bulunur.

Son çalışmalarımızdan öne çıkanlar şunlardır:

  • Grup olarak barındırılan tesislerde hayvanların beslenme davranışlarını bireysel olarak izlememizi sağlayan benzersiz elektronik besleme ve su istasyonları.
  • Özel olarak belirlenmiş tesislerde metabolik, sağlıkla ilgili, fizyolojik ve sindirilebilirlik araştırmaları.
  • Ürünlerimizi, programlarımızı ve hizmetlerimizi bölgesel pazar standardıyla karşılaştırmak için iyi kontrol edilen ticari validasyon çiftlikleri.

Ruminant Araştırma Merkezi, Hollanda

Ruminant Araştırma Merkezi'nin uluslararası bilim adamları ekibi, yenilikçi ürünler ve konseptler geliştirmeye odaklanan araştırmalar ve besleme modellerimiz için süreçleri analiz ederek süt, sığır ve buzağı beslemesini araştırıyor. Deneysel süt çiftliğimizde yem alımı, süt verimi, beslenme fizyolojisi ve sağlığı incelenmektedir. Grubun ikinci çiftliği, büyüyen geviş getiren hayvanlar, sığır eti ve süt buzağılarını incelemek için kullanılıyor.Bu tesiste, süt besleme, sütten kesme ve büyüme denemeleri yapılır, büyüme, yem verimliliği ve daha da önemlisi hayvan gelişimi ve sağlığı araştırılır. In vitro ve in situ modeller, deneysel olasılıklar yelpazesini tamamlar. Tüm çabalarımız, ekonomik ve çevresel açıdan sürdürülebilir süt ve sığır eti üretimini daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

Süt tesisimiz hakkında daha fazlasını okuyunBuzağı ve Besi tesisimiz hakkında daha fazlasını okuyun

Kanatlı Hayvan Araştırma Merkezi, İspanya

Kanatlı/Kümes Hayvanları Araştırma Merkezi'nin uzman ekibi, İspanya'da bulunan geniş bir tesiste verimli ve sürdürülebilir yem kullanımı, üretim performansı ve kümes hayvanlarının ve tavşanların sağlığı ve refahını inceler. Büyük merkezde piliçler, piliç yetiştiricileri, yumurta tavukları ve tavşanlar bulunur. Fizyolojik ve sindirim çalışmaları için tasarlanmış özel bir ünite, farklı barınma sistemlerinde hayvanlar için beslenmeyi optimize etmek için olanaklar sağlar. Yerinde bir araştırma yem tesisi, gerekli tüm besin analizleri için bir araştırma laboratuvarı tarafından desteklenen, ihtiyaç duyulan tüm yemleri sağlar.

Daha fazlası

İnovasyon Laboratuvarı, Hollanda

İnovasyon Laboratuvarı'ndaki araştırmacılar, sürdürülebilir üretime, hayvan sağlığına ve ürün kalitesine katkıda bulunabilecek yeni tanımlanmış bileşenlerin besinsel ve işlevsel içeriğini değerlendiriyor. Araştırma ekibi, inovasyon sürecimiz için sinerjiler geliştirmek ve yeni fikirler üretmek için türe özel araştırma ekipleriyle de işbirliği yapıyor. İyi donanımlı Trouw Nutrition araştırma laboratuvarı tüm araştırma ekiplerinin kullanımına açıktır ve Q-PCR çalışmaları, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, immünoloji ve in vitro testler ve sindirim modellerini yürütmek üzere planlanmıştır.

Daha fazlası

Dünya genelindeki validasyon çiftlikleri

Ar-Ge ekibi, araştırma destek ağını dünya çapında birçok yerde bulunan ticari validasyon çiftlikleriyle genişletiyor. Bilimsel bilgiyi çiftlik içi uygulamalarda test etmek ve uygulamak için tasarlanan her tesis, belirlenen bölgeyi temsil etmektedir ve kontrollü araştırma denemeleri yapmak üzere uyarlanmıştır. Bu sayede pratik uygulama sağlayarak deneme maliyetlerinin düşmesine ve yerel Trouw Nutrition işletmelerini desteklenmesine olanak sağlar.

Daha fazlası

Ortaya çıkan veri toplama, entegrasyon ve analitik potansiyeli, hayvansal ve ekonomik tepkileri öngören, tahmin eden ve optimize eden AI modelleri geliştirmek için muazzam fırsatlar sunuyor.
Marc Jacobs, PhD, Manager Data Innovation