Validation farms Validation farms

Dünyanın dört bir yanındaki ticari çiftliklerde beslenme çözümlerimizi doğruluyoruz.

Trouw Nutrition'ın küresel validasyon çiftlikleri ağı ile farklı iklimlerde ve üretim ortamlarında yeni ürünlerin, programların ve hizmetlerin etkinliğini ve ticari uygulanabilirliğini göstererek bilimsel bilgi ile gerçek çiftlik uygulamaları arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyoruz. Validasyon çiftliklerimiz, sürekli eklenen yeni konumlarla dünyanın bir çok yerinde bulunabilir. 2021'de Latin Amerika, Kanada, İspanya ve Hollanda'da yeni validasyon çiftlikleri kurmayı planlıyoruz.

Gerçek dünyadan gerçek sonuçlar sağlıyoruz

Validasyon çiftlikleri, yeni ürünlerimizin, programlarımızın ve hizmetlerimizin dünyanın her yerinde tutarlı ve olağanüstü sonuçlar elde ettiğini göstermemizi sağlayan iyi kontrol edilen ve veriye dayalı ticari araştırma tesisleridir. Pratik cevaplar ve çözümler sunabilmemiz için cins, hava koşulları, barınma, yönetim ve sağlık durumu açısından müşterilerimizin çiftliklerini en iyi şekilde yansıtacak şekilde seçilirler.

Müşterilerimizin beklentilerini göz önünde tutuyoruz

Müşterilerimizin, ürün ve hizmetlerimizin etkisini göstermek için gerçek dünyadan kanıtlara ihtiyaç duyduğunun farkındayız. Trouw Nutrition, ürünlerimizin, programlarımızın ve hizmetlerimizin değerini destekleyen küresel kanıtlar sağlamayı taahhüt eder. Bölgesel temsili ticari çiftliklerle uzun vadeli bir ortaklığa yatırım yapıyoruz ve bunları pratik araştırma tesislerine dönüştürmek için gerekli tüm yenilemeleri sağlıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki altı doğrulama çiftliğinde yürütülen bilimsel olarak sağlam denemelerimizin başarısı, küresel ağımızın daha da genişlemesi ve veri tabanımızı önemli ölçüde derinleştirme fırsatı sağlamaktadır.

Çiftlik data entegrasyonu ile veri odaklı çözümler sunuyoruz

Dijital platformumuz Çiftlik Veri Entegrasyonu (FDI), hayvan yemi, çiftlik ve sağlık yönetimi için anlamlı validasyon sonuçları ve çözümleri sağlamak için verilerin bölgeye veya müşteri segmentine göre yapılandırılmış bir şekilde toplanmasını sağlar. Gelecekte Dijital platform geliştirme planları, ana türler - süt ürünleri, sığır eti, yumurta tavuğu ve piliçler - arasında ek yazılım sistemleri ve sensörlerin bağlanmasını içerir. Bu sistemlerin doğrulama paketleriyle entegre edilmesi, hayvanların veya hayvan gruplarının tedavilerle daha kolay izlenmesi ve izlenmesi ile denemeleri daha erişilebilir hale getirecektir. Ek olarak, çeşitli ortamlarda zamanlama ve dozlama ile ilgili toplanan bilgi bolluğuna dayalı olarak son derece ayrıntılı reçeteler sağlamak için AI gibi yeni teknikler uygulanacaktır.

Trouw Nutrition'ın validasyon çiftlikleri

Broyler çiftliği

Broyler çiftliği

Kanada

 
30.000 kuş kapasiteli piliç ve kümes hayvanları çiftliği. Günlük kilo alımı, yem ve iklim hakkında raporlar sağlamak için tamamen dijital olarak izlenen çiftlikte her biri 5.000 piliçlik kümesler bulunmaktadır.

Yumurtacı Tavuk Çiftliği

Yumurtacı Tavuk Çiftliği

Kanada

Geliştirilmiş kafeslerde barındırılan ve tüm üretim döngüsü boyunca gözlemlenen 12.400 tavuğun bulunduğu Kanadadaki yumurtacı tavuk çiftliği.

İnek-buzağı çiftliği

İnek-buzağı çiftliği

Brezilya

Yavruları pazara çıkana kadar izleme seçeneği ile doğurganlık çalışmaları sunan Brezilya inek-buzağı çiftliği.

Validasyon çiftlikleri ile bilimi gerçek dünya ihtiyaçları ile birleştirmenin güçlü bir yolunu oluşturur.

Dünyanın farklı yerlerinde yer alan diğer çiftliklerimize  şimdi bir yenisini Brezilya'da eklemenin heyecanını yaşıyoruz. Brezilyalı meslektaşlarımızın izniyle bu videoyla Validasyon çiftlik ağımız hakkında daha fazlasını keşfedin!

Validasyon çiftliklerimiz, müşterilerimize ürünlerimizin her gün karşılaştıkları türde koşullar altında sorunsuz ve etkili bir şekilde çalıştığını kanıtlar. Çiftçilere bilime dayalı, veri destekli ve en önemlisi sahada test edilmiş bu olağanüstü çözümleri sunmaktan gurur duyuyoruz.
Sanne van Beers – Coordinator Global R&D Validation, Trouw Nutrition

Sıkça Sorulan Sorular

İyi bir validasyon çiftliği için kriterler nelerdir?

Başarının anahtarı, pazarı en iyi temsil eden ve tamamen araştırmamızın misyonuna kendini adamış bir çiftçi tarafından yönetilen bir çiftliği belirlemektir.

Geleneksel çiftlikler üzerinde uygun şekilde tasarlanmış çalışmaları nasıl yürütebilirsiniz?

Çiftlik genelinde sağlanan farklı miktarlarda yem ve suyu rastgele seçme seçeneğinin yanı sıra alım hakkında doğru raporlama sağlayan son teknoloji besleme sistemleri ve su hatları kullanıyoruz.

Sonuçların doğruluğunu nasıl test ediyorsunuz?

Çözümlerimizi bir validasyon çiftliğinde uygulayarak elde ettiğimiz sonuçların, komşu bir çiftlikte uygulandığında her zaman aynı olmasını sağlıyoruz.