Sprayfo calf rearing solutions, for the best LifeStart Sprayfo calf rearing solutions, for the best LifeStart

En iyi başlangıç için Sprayfo buzağı yetiştirme çözümleri

Bir buzağının hayatındaki ilk haftalar ve aylar verimli bir süt ineği yetiştirmek için çok önemlidir.

Trouw Nutrition Sprayfo ile birinci sınıf buzağı yetiştirme çözümleri sunar. Kapsamlı LifeStart bilimsel araştırmalarımız sonucu geliştirilen Sprayfo ürünleri ve hizmetleri ile buzağılara mümkün olan en iyi başlangıcı ve ömür boyu yüksek süt üretimini garanti ediyoruz.

Sprayfo Ailesinin Yeni Gözdesi "Golden Calf"

Sprayfo'nun Yepyeni Ürünü Golden Calf Buzağı Yemi ile Buzağılarınız "Sağlıklı Büyüsün"


Golden Calf, buzağıların ilk haftadan 6. aya kadar maksimum büyümeyi sağlamak için tasarlanmıştır. Dengeli besin madde içeriği yanında buzağılarda bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve sağlıklı bir sindirim sistemi için ihtiyaç duyulan katkı maddelerini de ihtiva eder. LifeStart programı kapsamında yer alan buzağı maması ile kullanımı durumunda güçlü ve sağlıklı buzağı üretimini destekleyen Golden Calf, tek başına kullanılabileceği gibi LifeStart konsept mamaları ile yaratacağı sinerjik etki ile maksimum performans sağlayarak buzağıların genetik potansiyellerinin açığa çıkarılmasına destek olan güçlü
bir buzağı yemidir.

Ürün Özellikleri

Satış Ekibimizle görüşmek için

Sprayfo çözümleri size ve sürünüze şu faydaları sağlar:

  • Yetiştirme aşamasında daha yüksek günlük kilo alımı
  • Ölüm oranında azalma  ve artan dayanıklılık
  • 1 ila 3 ay önce üreme ve ilk buzağılama
  • Buzağının genetik potansiyelinden yararlanarak daha yüksek süt üretimi
  • Azaltılmış değiştirme oranı ve artan uzun ömür

Arkasındaki bilimsel güç

Modern süt çiftçileri için daha sürdürülebilir olmak, daha az hayvanla daha fazla süt üretme ihtiyacı anlamına geliyor. Bu zorluk, ancak her bir süt ineğinin tüm potansiyelini kullanarak ve ortalama yaşamı boyunca günlük üretimlerini en üst düzeye çıkararak karşılanabilir. Gen ekspresyonunu güçlü bir şekilde etkileyen erken yaşta beslenme kalitesine dikkat etmek, maksimum büyümeyi ve gelecekteki üretim potansiyelini etkileyen önemli bir faktördür.

LifeStart örnek uygulaması Kempenshof

Uygulama: Trouw Nutrition'ın Kempenshof tesisinde boylamsal bir çalışmaya iki gruba ayrılmış, ayrı ayrı barındırılan toplam 86 dişi buzağı dahil edildi. LifeStart kullanan gruba günde 8 litre buzağı sütü ikame yemi verildi; kontrol grubu günde 4 litre beslendi. Her iki grup da 150 g/l konsantrasyonda beslendi.

Sonuçlar: LifeStart grubu, sütten kesilene kadar kontrol grubuna göre 150 g daha yüksek günlük kilo alımına sahipti. Bunun LifeStart grubundaki buzağılar için yarattığı fark şunları içerir: gelişmiş doğurganlık, daha erken ilk buzağılama, düzeltilmiş 400 kg yağ artışı ve azaltılmış itlaf oranları.

İndir

Golden_Calf_Broşür
pdf (1MB)
Learn more about Sprayfo Learn more about Sprayfo

Sprayfo hakkında daha fazlasını öğrenin

Bu heyecan verici ürünlerle ilgili ek bilgilerin yanı sıra diğer hayvan sağlığı ürünleri ve ilgi çekici konular hakkında bilgi için Sprayfo web sitesini ziyaret edin.

 Sprayfo ürünlerini daha yakından tanıyın