Layer house Layer house

Performans ve üretim verimliliği

Üretim verimliliği, hayvan, kendi sağlığını kaybetmeksizin yüksek bir performans seviyesine ve yem alımına ulaştığında elde edilir. Bir çiftlik hayvanı çiftçisinin toplam maliyetlerinin çoğunu tek başına yem oluşturur. Sağlam yumurta üretimi, sağlık ve gelişmiş genel üretkenlik anlamına gelen verimli besin alımını sağlayarak yumurtacı tavuklara yaptığınız yatırımı en iyi şekilde kullanın.

Yumurtacı tavuklarda yumurta üretimini en üst düzeye çıkartmak

Yumurta tavuğu üretiminin ölçülmesi, her yıl ürettikleri iyi yumurta sayısı ile yapılır. Tavuklarınıza uygun beslenme ve yumurta üretiminde düşüşe neden olabilecek hastalıklardan ve stresten uzak, rahat, iyi aydınlatılmış bir ortam sağlayarak yatırımınızı koruyun.

Yumurta kalitesi

İyi, sağlıklı ve tutarlı yumurta kalitesi, daha iyi ve daha fazla pazarlanabilir sofralık yumurta ve daha yüksek karlılık demektir. Genel yumurta kalitesinin bazı önemli parametreleri kabuk ve ak kalitesi, yumurta sarısı rengi, temizlik, büyüklük, üniformite ve Salmonella içermemesidir. Yüksek kaliteli bir yumurta kabuğu oluşturmak, yem yoluyla sağlanan önemli miktarda kalsiyum gerektirir. Yaşlı tavuklar için ek önlemler gerekli olabilir, çünkü yumurta ağırlıkları artarken kalsiyum kullanma yetenekleri önemli ölçüde azalır.

Yumurtacı tavukların performansını desteklemek için teklifimiz

Üretim verimliliği programı

Üretim verimliliği programı

Optimum sağlık durumunu korurken hayvanın mümkün olan en yüksek performans ve yem verimliliği seviyesine ulaşmasını desteklemek.

Daha fazla bilgi

Diyetin dikkatli yönetimi ve yumurtacı tavukların sağlığının korunması, performansının optimize edilmesinin anahtarıdır.
Dr. Jessika van Leeuwen – Global Programme Manager Health