Poultry Research Centre Poultry Research Centre

Kanatlı Araştırmaları

İspanya merkezli Trouw Nutrition kanatlı araştırma merkezi, yeni, sürdürülebilir ve yenilikçi beslenme çözümlerinin geliştirilmesini desteklemek için piliçler, yumurta tavukları ve tavşanlarda temel ve uygulamalı araştırmalara adanmış son teknolojiye sahip bir tesistir.

Trouw Nutrition'ın kanatlı Ar-Ge ekibi, dünyanın dört bir yanından farklı geçmişlere ve deneyimlere sahip bilim adamlarını içermektedir. Her ekip üyesinin yem değerlendirme, genç civciv besleme, bağırsak sağlığı veya hassas beslenme konularında bir uzmanlık alanı vardır. Bu, karmaşık endüstri zorlukları üzerinde işbirliği içinde çalışarak yeni çözümler bulmamızı sağlar. Çalışmalarımız, yem üretimi, kalite kontrol, hayvan refahı ve istatistik konularında uzmanlaşmış özel bir araştırma ekibi ve çiftlik teknisyenleri tarafından koordine edilmektedir.

Kanatlı hayvan besleme ve üretme üzerine odaklı program

Etlik piliç, piliç yetiştiricisi ve yumurta tavuğu üreticisi ortaklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi beslenme çözümlerinin geliştirilmesine ve doğrulanmasına odaklanan son derece yetenekli bilim adamları, araştırma teknisyenleri ve eğitimli çiftlik teknisyenlerinden oluşan bir kümes hayvanı araştırma ekibi oluşturduk.

Araştırma alanları, sürdürülebilir kanatlı üretimine program temelli bir yaklaşım geliştirmeyi amaçlayan beslenme (yem), yönetim (çiftlik) ve sağlık dahil olmak üzere çok çeşitli endüstri konularını kapsar.

Aşağıdakiler için temel ve uygulamalı araştırma çalışmaları yürütülmektedir:

  • Antibiyotik bağımlılığını azaltırken sürdürülebilir, sağlıklı kanatlı büyümesi için beslenme çözümleri oluşturmak
  • ChickCare gibi çözümlerle tavuklar yumurtadan çıktıktan sonraki ilk dört önemli gün boyunca erken yaşam beslenmesini iyileştirmek
  • Yumurta oluşum döngüsü sırasında tavuğun besin gereksinimlerini daha kesin olarak karşılamak için yumurtlayan tavuklara verilen yem bileşiminin sabah ve akşam farklılık gösterdiği bölünmüş besleme konseptine örnek olarak; Yumurtlayan tavukların daha iyi performansı ve çevreye azot ve fosfor emisyonunun azaltılması ile sürdürülebilir hassas beslenmenin harika bir uygulamadır.

Sektör lideri Ar-Ge tesisi

Trouw Nutrition'da kanatlı sektöründe büyüklük, kalite, kapasite, uzmanlık ve deneyim açısından emsallerimiz arasında benzersiz olan araştırma tesisimizden gurur duyuyoruz. Kümes Hayvanları Araştırma Merkezi, piliçlere, yarkalara ve yumurta tavuklarına ayrılmış yedi farklı ahır tipinde 14.000'den fazla kuşu barındırma kapasitesine sahiptir. Ayrıca bir kuluçka ünitesi ve etlik piliç döngüsünü tamamlamak için bir kesim hattı da dahildir. Hayvan tesislerine ek olarak, kanatlı denemeleri için gerekli yemi üretmek için bir Araştırma Yemi Tesisi, küçük bir ıslak kimya laboratuvarı ve sağlık denemeleri için kullanılan bir mikrobiyoloji laboratuvarı bulunmaktadır. Amaç, müşteri odaklı inovasyon projeleri geliştirirken uygun deneme tasarımı için bilimsel standartları karşılamaktır.

Diğer bölümler

Keşfet
Modelleme & Veribilimi
Ruminant araştırma
İçerik maddesi araştımaları
İnovasyon Laboratuvarı
Global Validasyon