Veterinarian is handling a young calf to evaluate dehydration Veterinarian is handling a young calf to evaluate dehydration

Buzağılarda sağlık sorunları

Barındırılan veya gruplandırılmış buzağılar genellikle sağlık, hijyen ve beslenmeyi etkileyen çeşitli geçmişlerden gelir. Diyet değişiklikleri, diğer etkilerle birlikte sağlığı ve gelecekteki performansı etkileyebilir.

Ovmalardan kaynaklanan dehidrasyonun yönetimi

Buzağılar genellikle sığır yetiştiriciliği operasyonlarına çeşitli yerlerden gelir ve bu da strese, bağışıklık sisteminin baskılanmasına ve farklı virüs ve bakterilere maruz kalmaya neden olur. Sonuç sıklıkla, genç buzağılarda yaygın bir sağlık sorunu olan ve artan ölüm oranı veya gelecekteki gelişme ve potansiyelin tehlikeye girmesi nedeniyle kayıplara yol açan ishaldir.

Daha fazlası 

Solunum sağlığının yönetimi

Sığır solunum yolu hastalığının  sıkı kontrolü, genç buzağılara sağlıklı bir başlangıç sağlar ve tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlar. Hayvanları yaşamın her aşamasında etkileyebilen çok faktörlü bir durum olan Sığır solunum yolu hastalığının, özellikle genç buzağıların solunum sağlığı için zorlayıcı olabilir. Sürekli bağışıklık sistemi desteğiyle desteklenen mükemmel beslenme planıyla gelişmelerine yardımcı olun.

Daha fazlası