Sustainability RoadMap 2025 Sustainability RoadMap 2025

Sürdürülebilirlik Yol Haritası 2025

Geçen yıl Vizyon 2020 sürdürülebilirlik stratejimizin sonuna geldikten sonra, önümüzdeki beş yıl için sürdürülebilirlik stratejimizi ortaya koyan 2025 Yol Haritamız  ile ufukta yeni bir nokta belirledik. Bu Yol Haritasını geliştirirken, paydaşlarımızın endişelerini ve beklentilerini dikkate aldığımızdan ve net öncelikler ve hedefler belirlediğimizden emin olmak için her adımda paydaşlarımıza danıştık.

Bizim Taahhüdümüz

Trouw Nutrition'da, müşterilerimizin hayvan sağlığı ve çiftlik verimliliğinde en iyi sonuçları elde etmelerini sağlayan sürdürülebilir ürünler ve hizmetler sunmaya kendimizi adadık - yaptığımız her şeyin merkezinde bu var. Bu, sürdürülebilir kaynak bulma ve gezegen üzerindeki olumsuz etkilerimizi azaltma ile başlar. Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza, faaliyet gösterdiğimiz topluluklara ve gelişmekte olan dünyaya karşı iyi vatandaşlığa yönelik genel taahhüdümüzün bir parçasıdır.

Stratejimiz

700'den fazla paydaşa ulaştığımız kapsamlı bir süreçte Nutreco Sürdürülebilirlik Platformu, Nutreco'nun başarılı olabileceği ve liderlik gösterebileceği konuların yanı sıra iyi bir kurumsal vatandaş olmak için ele almamız gereken konuları tanımladı. Sektördeki en iyi uygulamaları inceledik, şirket içi fikir birliğine varmak ve sahiplenmek için tüm ilgili direktörlerimizle önerilerimizi tartıştık ve işimizin ve müşterilerimizin en kritik ihtiyaçlarına öncelik verdiğimizden emin olduk.

İleriye dönük eyleme geçirilebilir bir yol izliyoruz

İlgili direktörlerimizi stratejimizi geliştirme ve hedeflerimizi belirleme sürecine dahil ederek, müşterilerimizin ihtiyaçlarını yansıtan dahili satın almanın olmasını sağladık. Ayrıca sonraki adımlarımızı şu anda iş yapma şeklimizle uyumlu hale getirdik. Bu, yalnızca doğru temel çizgileri yakalamamıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda işletme genelinde ileriye doğru yol alırken sürdürülebilir ilerlemeyi de sağlayacaktır. Bu, ilerideki yapmayı hedeflediğimiz inovasyon projelerini mümkün olan her yerde sürdürülebilirlik hedeflerimizle uyumlu hale getirmeyi içerir.

Müşterilerimizin temel zorluklarının genellikle hayvancılık sektörünün karşı karşıya olduğu karmaşık, küresel sürdürülebilirlik sorunlarıyla bağlantılı olduğunun farkındayız. Müşterilerimizin sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler geliştirirken ve sunarken, kârlılığı sağlamayı ve bunu yaparken sektörün daha sorumlu bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyoruz.
Saskia Korink – CEO Trouw Nutrition

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Sürdürülebilirliğe giden yolumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Nutreco Sürdürülebilirlik Yol Haritamız 2025'e bir göz atın.

Temel Yaklaşımlarımız

Sağlık ve Refah
İklim ve döngüsellik
İyi Vatandaşlık