Managing your calf’s good health Managing your calf’s good health

Buzağınızın sağlığını yönetmek

 
Çiftçileri sağlıklı gelişen buzağılar yetiştirmek için gösterdikleri önemli çabalarda destekliyoruz. Sağlıklı buzağılar iş yükünü en aza indirdiği, veteriner maliyetlerini düşürdüğü ve çiftçilerin stresini azalttığı için başarılı bir buzağı yetiştirme programı için daha önemli bir faktör yoktur.

Genç buzağılarda solunum sağlığının yönetimi

Bu, buzağıların gelecekteki potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için çok önemlidir. Solunum sistemi zorlandığında, bir buzağının mukus üretimi artar ve hava yollarını temizlemesine yardımcı olur.

Buzağılarınızın bağışıklığını artırmak için en uygun çevresel koşulları sağlayarak solunum sorunları riskini en aza indirin. Yardım için, aşağıda indirilebilen solunum sağlığını en üst düzeye çıkarmak için protokolü inceleyin.

Yenidoğan buzağı ishalini veya kabuklarını önlemek, ölüm oranını azaltmanın anahtarıdır

Tüm yenidoğan buzağı ölümlerinin yarısından fazlası ishale bağlıdır. Düşük kaliteli buzağı sütü ikame maddeleri ve kötü kolostrum yönetimi gibi beslenme faktörleri, yenidoğan buzağı ishal insidansına katkıda bulunur. Cryptosporidium parvum gibi organizmaların neden olduğu ovmalardan kaynaklanan dehidrasyon da bir buzağı için ölümcül olabilir.

Sağlık yönetimindeki teklifimiz

Sprayfo Osmofit

Sprayfo Osmofit

Sprayfo OsmoFit buzağıların kan pH'ını normal aralıkta tutabilir ve/veya eski haline getirebilir, ancak saf su ve hipertonik çözeltiler bunu yapamaz veya daha az yapabilir.

Daha fazlası

Sprayfo HydraFit

Sprayfo HydraFit

Sprayfo HydraFit zorlu koşullar öncesinde, sonrasında veya sonrasında hücre içi sıvı havuzu bakımı ve sağlık desteği sağlayabilen sıvı bir üründür.

Daha fazlası

Sprayfo Nemlendirme programı

Sprayfo Nemlendirme programı

Su yaşam için temel gereksinimdir. Vücudun düzgün çalışabilmesi için gereklidir. Bir hayvanın hidrasyon durumu tehlikeye girerse, büyüme, gelişme ve performans da tehlikeye girer.

Daha fazlası

İshalden kaynaklanan dehidrasyon, yaşamlarının ilk aşamasındaki tüm buzağı ölümlerinin %55'inin nedenidir.
Jan Hendrik Mica, Product Manager Animal Health Products

Sıkça sorulan sorular

Birden fazla akciğer problemi olan bir buzağı, yedek düve olarak hala uygun mudur?

Ne yazık ki hayır, çünkü akciğer problemlerinin neden olduğu hasar geri döndürülemez, iyileşmez ve daha sonraki aşamalarda dayanıklılık ve üretim üzerinde olumsuz bir etkisi olur. Yapabileceğimiz en iyi tavsiye, birçok akciğer problemi yaşamış bir buzağıyı satmaktır.

İshalli buzağılar için oral elektrolit solüsyonlarını (ORS) süte karıştırmayı önerir misiniz?

Süt, elektrolit çözeltilerinde bulunan yüksek seviyedeki tuz ve şekeri çok fazla emer ve ishal riskini artırır. Sprayfo OsmoFit gibi bir elektrolit solüsyonu kullanmayı seçerseniz, önerilen dozaj oranını suya karıştırmadan önce kontrol edin ve bunu süt beslemeleri arasında sağlayın.

İndirilenler

Sprayfo Protocol to Manage Respiratory Health
Sprayfo Hydration Control
Go to Sprayfo health Go to Sprayfo health

Buzağılarınızı sağlıklı tutmak için daha fazla bilgi edinin

Diğer buzağı sağlığı konuları ve ürünleri hakkında ek bilgi için Sprayfo web sitesini kontrol edin.

Sprayfo hakkında daha fazla bilgi için