Calf weaning Calf weaning

Buzağıyı sütten kesme

Sütten kesme buzağıların büyümesi ve sağlığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Basit ve anlaşılır tavsiyemiz, sütten kesme bittikten sonra buzağı gelişimini ve büyümesini iyileştirmek için sütten kesmeyi çok etkili hale getirir.

Yoğun buzağı sütü besleme programları, sütten kesme için daha fazla zaman gerektirir

Süt, 3-4 haftalık bir süre içinde kademeli olarak azaltılmalı ve 9-10 haftalıktan daha erken kesilmemeli, tümü yeterli rumen gelişimini hedef almalıdır. İyi tasarlanmış bir program, sütten kesmeden önce ve sonra kuru yem alımını ve büyümeyi iyileştirir. Yem eklemek işkembe gelişimini ve sağlığını desteklemede önemli bir rol oynar. Son olarak, ad-libitum temiz, tatlı su sunmak esastır.

Sütten kesme yönetimi için teklifimiz

Sprayfo GOLDEN CALF

Sprayfo GOLDEN CALF

Sprayfo GOLDEN CALF, IntelliBond eser elementleri de dahil olmak üzere içerik maddeleri, formülasyon ve yem katkı maddeleri için araştırma ve deneyime dayalı bir kılavuzlar dizisidir. Sprayfo GOLDEN CALF, Sprayfo yönergelerine göre yerel olarak üretilir ve yerel düzenlemelere veya gereksinimlere uyarlanır.

Daha fazlası

LifeStart yoğun süt besleme stratejileri, çiftçilere kritik öneme sahip, iyi tasarlanmış bir sütten kesme stratejisi oluşturmaları için ihtiyaç duydukları desteği verir.
Eile van der Gaast, Product Manager Calf Milk Replacers at Trouw Nutrition

Sıkça sorulan sorular

Günde sadece 100 gram tüketen buzağılarıma neden doğranmış saman yedireyim?

Doğranmış saman, sağladığı lifli yapı için genç buzağılara yedirilir. Samandaki lif, işkembe-kas kasılmasını ve gelişimini uyarır, bu da buzağı başlangıç yemi alımını olumlu etkiler; Her 50 gram saman için, buzağı fazladan 500 gram buzağı başlangıç yemini tüketir!

İndirilenler

The Sprayfo Weaning protocol
Go to our LifeStart platform Go to our LifeStart platform

Buzağı yetiştiriciliği hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?

Yenilikçi buzağıdan düveye yetiştirme çözümleri hakkında her şeyi Sprayfo web sitesinde bulabilirsiniz.

Sprayfo.com inceleyin