Calf and heifer feed management Calf and heifer feed management

Buzağı ve düve yem yönetimi

Buzağı yetiştirme, koşullar ülkeden ülkeye değişse de, küresel olarak yeni nesil süt ineklerine yatırım yapmanın hayati bir parçasıdır. Trouw Nutrition, beslenme ve yönetim konusundaki benzersiz uzmanlığımız ve tavsiyemiz ile ön karışımlar ve mineraller de dahil olmak üzere çok çeşitli kaliteli ürünlerin bir araya gelmesiyle dünya çapındaki çiftçileri desteklemektedir.

Buzağı ve düve karma yem ihtiyacı

Trouw Nutrition, buzağı ve düve yemi için konsantreler geliştirirken çiftçilerin işkembe gelişimi hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çalışır.

Konsantrenin pürüzsüz bir şekilde emilmesine yardımcı olmak için, elde edilen yemin lezzetli olmasını sağlamak için belirli konsantreler için maksimum önerileri içeren belirli bir içerik çerçevesi geliştirdik.

Çerçeve, ham madde gereksinimlerine ek olarak, asidoz sorunu yaşamadan rumen kapasitesinin oluşturulmasını sağlayan beslenme gereksinimleri için öneriler de içermektedir. Ayrıca, uzun ve güçlü işkembe papillalarının geliştirilmesine yardımcı olan malzemeler için besin kılavuzları da sağlıyoruz. Papillalar, rumende üretilen enerjinin büyük bir kısmının onlar tarafından emilmesi gerektiğinden, besin kullanımı (ve ardından süt üretimi) için gereklidir.

Buzağı ve düve yemi uygulaması

Buzağıların maksimum büyümesini sağlamak için, yaşamlarının ilk dört ayında beslenme yönergelerimizi karşılayan konsantrelere sınırsız erişim sağlamanızı öneririz. Baldırın güçlü bir kas tabakası ve iyi gelişmiş rumen papillası elde edebilmesi için uygun ve etkili bir lif kaynağı sağlamak da önemlidir. Üçüncü haftadan itibaren tozsuz, temiz doğranmış saman sağlamanızı öneririz.

Genellikle hafife alınan bir diğer temel gereksinim de sürekli su teminidir. Buzağılar normalde rumen yoluyla gitmediği için tek başına sütle idare edemezler. İşkembeyi geliştirmek için suya serbest erişime izin vermek zorunludur.

Buzağı ve düve yem yönetimi için teklifimiz

LifeStart programı

LifeStart program

LifeStart, süt buzağılarının yaşamının kritik ilk aylarıyla ilgilenen, süt buzağıları için bilime dayalı bir platformdur.

Daha fazlası

LifeStart bilimi, erken yaşamında yoğun beslemenin bir düveyi 13 aylıkken - iyi bir ağırlık ve doğurganlıkta - üremeye hazır hale getirdiğini kanıtlamıştır.
Dr. Leonel Leal, Team lead Calf Research at Trouw Nutrition
Go to our LifeStart platform Go to our LifeStart platform

Farklı aşamalarda beslenme önerileri hakkında daha fazla bilgi ister misiniz?

Çiftçilerin yoğun buzağı yetiştirmek için doğru rasyon formüle etmek için yapmaları gereken seçimleri netleştiren NutriOpt platformunda daha fazla bilgi ve araştırma bulacaksınız.

NutriOpt'u ziyaret edin