Metabolic programming to ensure calf growth Metabolic programming to ensure calf growth

Buzağı büyümesini sağlamak için metabolik programlama

LifeStart araştırmamız, buzağılar için metabolik programlamanın, sağlıklı büyümeyi teşvik etmenin, tam genetik potansiyellerini ortaya çıkarmanın ve gelecekteki üretkenliği artırmanın etkisini göstermektedir.

Sağlığın En Başıdan

Bir buzağının yaşamın ilk haftalarında nasıl geliştiği, sağlam bir geleceğin en önemli belirleyicisidir. Trouw Nutrition'ın LifeStart buzağı yetiştirme programı, hayvanların doğumdan itibaren en yüksek düzeyde besin almasını sağlar. Bu kritik dönem boyunca yoğun beslenme, buzağıların ilk laktasyonlarda daha düşük itlaf riski ile daha fazla süt üretmelerini ve sağlıklı, güçlü ve hastalıklara karşı dirençli büyümelerini sağlar.

Buzağı büyümesi inek performansını doğrudan etkiler

Mandıra çiftçilerinin büyükbaş hayvanlarını sürdürülebilir bir şekilde yetiştirmelerine ve her ineğin ömrü boyunca günlük üretimini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmaya kendimizi adadık. Daha az inekle, özellikle genç hayvanlarla daha fazla süt üretmek, her bir hayvanın tüm potansiyelini kullanarak başarılabilir. İyi buzağı gelişimi:

  • Mortaliteyi artırır
  • İneğin gelecekteki meme gelişimini iyileştirir
  • Düvelerin buzağılama yaşını azaltır
  • Laktasyon başına süt üretimini ve inek başına laktasyon sayısını artırır

Buzağı büyüme dönemine özel Metabolik programlama teklifimiz

LifeStart programı

LifeStart programı

LifeStart, süt buzağılarının yaşamının kritik ilk aylarıyla ilgilenen, süt buzağıları için bilime dayalı bir platformdur.

Daha fazlası

Sprayfo Delta

Sprayfo Delta

Sprayfo Delta, en iyi tam yağlı sütü en iyi buzağı sütü ikame yemleriyle birleştirmek için geliştirilmiştir. Sprayfo Delta, yağ oranı yüksek, vitamin ve mineral açısından mükemmel dengelenmiş olup, taze süte yakın bir ozmolalite sağlar; buzağıların hayata mümkün olan en iyi başlangıç için ihtiyaç duydukları her şeyi almalarını sağlamak.

Daha fazlası

Sprayfo Excellent

Sprayfo Excellent

Sprayfo Excellent, buzağı yetiştirme konusunda en yüksek talepleri karşılayan süt çiftçileri için yüksek kaliteli bir buzağı sütü ikame maddesidir. Sprayfo Excellent ile litre süt başına 150 g'a kadar yoğun katı madde besleyebilirsiniz. Buzağılarınızın gelişimi ve performansındaki sonuçları net bir şekilde fark edeceksiniz.

Daha fazlası

Bilimsel temelli LifeStart programımız çiftçilere, başlangıçta yoğun buzağı beslemeye yatırım yapmanın gelecekteki süt sürülerinin başarısı için gerekli olduğunu göstermiştir.
Eile van der Gaast, Product Manager Calf Milk Replacers at Trouw Nutrition

Sıkça sorulan sorular

Çok fazla süt alan genç buzağılar tarafından atılan ince dışkı konusunda endişelenmeli miyim?

Aslında öyle değil. Buzağılar, gelişmekte olan bir sindirim sistemi ve yulaf lapası gibi görünen dışkılarıyla, yaşamlarının ilk haftasında bebeklere benzer. Bağırsaklar iki ila üç hafta sonra olgunlaştıkça, dışkı daha sıkı hale gelir - bu, bebeklere göre çok daha hızlı bir süreçtir.

Buzağılarım süt içmeyi sever ama buzağı başlangıç yemi sevmez. Onları daha fazla buzağı başlangıç yemi tüketmeye nasıl teşvik edebilirim?

En önemlisi, buzağılarınız için su olup olmadığını kontrol edin. Bir kilogram kuru yem için 4-5 litre suya ihtiyaçları vardır. Su temini sınırlı veya başarısız olursa, buzağı başlangıç yemi tüketimi azalacaktır. Kaliteli suyun bol miktarda olduğundan ve serbestçe erişilebilir olduğundan emin olun.

İndirilme

Sprayfo Calf Rearing Solutions
Go to our LifeStart platform Go to our LifeStart platform

Metabolik programlama hakkında daha fazla bilgi mi arıyorsunuz?

Yoğun buzağı yetiştirmenin uzun vadeli faydalarına ilişkin araştırmamız için LifeStart web sitesini kontrol edin.

 LifeStart programımız hakkında daha fazlası