Ensuring feed stability Ensuring feed stability

Yem istikrarını sağlamak, ticari yem değirmencileri için piyasa başarısının anahtarıdır

Yem üretirken üç bileşen çok önemlidir: besin dengesi, fiziksel kalite ve katkı maddesi dengesi. Bunlar, yeminize değer katmak ve ürününüzü pazarda farklılaştırmaya yardımcı olmak için gereklidir. Bileşenlerin, besinlerinin genel stabilitesini ve biyoyararlanımını potansiyel olarak azaltarak, birbirleriyle nasıl reaksiyona girdiğini ve etkileşime girdiğini anlamak önemlidir

Yem stabilitesi

Yem üretimi sırasındaki yüksek sıcaklıklar ve nem, birçok besinin miktarını arttırır ve ayrıca bazı bileşenlerin birbirleriyle reaksiyona girmesine ve etkileşime girmesine neden olabilir. Bu, lipidler ve vitaminler gibi besinlerin genel stabilitesini ve biyoyararlanımını azaltabilir.

Fiziksel kalite, ham madde karışımına bağlı olarak değişebilir ve higroskopiklik (havadan nem emilimi) ve tozluluk gibi faktörlerin, "topakları" ve hatta işçi güvenliğine yönelik tehditleri önlemek için iyi dengelenmesi gerekir. Yemde kullanılan herhangi bir katkı maddesinin enzimler ve probiyotikler gibi tamamlayıcı olmasını sağlamak da önemlidir.

Hayvanın artan ihtiyaçlarını uygun maliyetli şekilde karşılayabilecek bir iz mineral kaynağı seçmek ve sağlamak için beslenme uzmanlarıyla çalışmak önemlidir. Optimize edilmiş bir iz mineral seviyesinin tutarlı bir şekilde sağlanması, yumurta tavuklarının performansını, sağlığını ve genel refahını korumanın anahtarıdır.

IntelliBond

IntelliBond

IntelliBond, mevcut en yeni mineral teknolojisi olan Hydroxy iz mineralidir. Üstün kararlılık ve biyoyararlanım sunar.

IntelliOpt

IntelliOpt

Hassas mineral besleme yoluyla sağlığı, performansı ve karlılığı desteklemek için bilim, teknoloji ve rahatlığı bir araya getiren yeni nesil iz mineral çözümleri.

Optimin

Optimin

Optimin, üstün bağ gücü ve biyoyararlanımı olan, protein içeren  organik iz mineraldir.