Enhancing cow Health and fertility Enhancing cow Health and fertility

İnek sağlığını ve doğurganlığını artırma

Yüksek verimli süt ineğinin her yıl önemli miktarda süt üretmesi ve aynı zamanda tam süreli bir hamileliği tasarlaması ve sürdürmesi amaçlanır. Bu zorluğun üstesinden gelmek beslenme, performans ve doğurganlık arasında dengeli bir yaklaşım gerektirir.

Nasıl tanınır?

Laktasyonun başlangıcındaki yanlış yönetim ve dengesiz beslenme, ineğin metabolik durumunda, foliküler büyümeyi ve embriyonik gelişimi doğrudan etkileyen değişikliklere neden olur. Bu, düşük doğurganlığa, düşük üretime, metabolik hastalıkların yüksek etkisine ve istemsiz itlaf oranlarının artmasına neden olur.

Çiftçi üzerindeki etkisi

İneğin başarılı bir laktasyona geçişini anlamak ve desteklemek, negatif enerji dengesini önlemek, aynı zamanda gebe kalma oranlarını iyileştiren ve üretken performansı destekleyen sağlıklı beslenmeleri sağlamak anlamına gelir.

İnek sağlığı ve doğurganlığı için teklifimiz

HealthyLife

HealthyLife

HealthyLife programı bir ineğin laktasyona geçişine odaklanır. Çiftçilerin doğurganlığı artırarak, laktasyon başına süt verimini artırarak ve istem dışı itlafı azaltarak ineklerin yaşam boyu günlük verimini ve laktasyon sayısını artırmalarına yardımcı olan pratik, bilime dayalı bir programdır.

NutriOpt

NutriOpt

NutriOpt süt ürünleri modeli, tüm gastrointestinal sistem boyunca gerçekleşen süreçlere dayalı olarak beslenme stratejinizi tanımlayarak çiftçinin sağlıklı inekler için dengeli bir diyet sağlamasına yardımcı olur. Dinamik bir modeldir ve optimal rumen fonksiyonunu sağlamak için beslenme ve geviş getiren hayvanlara özgü parametrelerin benzersiz bir kombinasyonunu sağlar.

Go to our LifeStart platform Go to our LifeStart platform

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

HealthyLife süt ürünleri araştırmaları, süt çiftliğinizde istem dışı itlafı güçlü bir şekilde azaltmak ve hem uzun ömürlülüğü hem de karlılığı artırmak için üretim seviyesi ile uzun ömür arasındaki dengeyi iyi yönetmenin önemini göstermektedir.

HealthyLife programını daha yakından tanıyın