MÜŞTERİ, TEDARİKÇİ VE İŞ ORTAĞI VERİLERİ İÇİN GİZLİLİK BEYANI

NUTRECO GLOBAL GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Nutreco kişisel verilerinizi işlerken iki temel ilkeyi uygular:
Güvende tutun
Gizli tutun

Kişisel verilerin iyi korunması gerekir. Güvende tutun.
Kişisel veriler yalnızca bilinmesi gerekenler temelinde paylaşılabilir. Gizli tutun.

Müşteri, tedarikçi ve iş ortağı verilerine ilişkin gizlilik bildirimini buradan indirebilirsiniz.

İş başvurusu verilerine ilişkin gizlilik bildirimini buradan indirebilirsiniz.

Bu gizlilik beyanları, çalışanların Nutreco ile olan istihdam ilişkileri bağlamında kişisel verilerinin işlenmesini ele almamaktadır.

Müşteri, tedarikçi ve iş ortağı verileri için gizlilik beyanı buradan indirebilir veya aşağıda tamamını okuyabilirsiniz.

Gizlilik beyanı

MÜŞTERİ, TEDARİKÇİVE İŞ ORTAĞI VERİLERİİÇİN GİZLİLİK BEYANI

Son Güncelleme 22 Kasım 2022

1. GİRİŞ - BİZ KİMİZ
2. KIŞISEL VERILERINIZI KULLANMA AMAÇLARIMIZ
3. KURABİYELER
4. KIŞISEL VERILERINIZI NE KADAR SÜREYLE SAKLADIĞIMIZ
5. ULUSLARARASI VERİ AKTARIMLARI VE KİŞİSEL VERİLERİNİZE ERİŞİM
6. GÜVENLİK
7. HAKLARINIZ VE BİZİMLE İLETİŞİME GEÇME

 

1. GİRİŞ - BİZ KİMİZ

Yerel Nutreco kuruluşu, kişisel bilgilerinizin işlenmesinden sorumlu şirkettir (veri denetleyicisi), bkz. Bize ulaşın - Skretting ve Küresel mevcudiyet - Trouw Nutrition.
Yerel Nutreco kuruluşu kişisel bilgilerinizi Nutreco N.V., Stationsstraat 77, 3811 MH Amersfoort, Hollanda ve/veya SHV Holdings N.V. Rijnkade 1, 3511 LC Utrecht, Hollanda ve/veya ilgili Grupları ile paylaşabilir, bkz.

İlgili yerel Nutreco kuruluşları ve Nutreco N.V. ve SHV Holdings N.V. " Nutreco " ve "biz", "bizim" veya "bize" olarak anılacaktır.
Bu Gizlilik Bildirimi, (potansiyel) bir müşteri, tedarikçi veya diğer iş ortağı olarak bizimle iş yaptığınızda, web sitelerimizi veya uygulamalarımızı kullandığınızda veya bizimle etkileşimde bulunduğunuzda ("siz" veya "sizin") kişisel verilerinizin işlenmesi için geçerlidir.

Bir mobil uygulama kullanırken kişisel bilgilerinizin işlenmesi gibi belirli hizmetlerin ilgili şartlarda atıfta bulunulan ayrı bir gizlilik bildirimine tabi olabileceğini lütfen unutmayın.

2. KIŞISEL VERILERINIZI KULLANMA AMAÇLARIMIZ

A. İş iletişimi

Bilgilerinizi, örneğin çevrimiçi iletişim formlarımızdan biri aracılığıyla bizimle iletişime geçtiğinizde, bize soru, öneri, övgü veya şikayet gönderdiğinizde veya Hizmetlerimiz için fiyat teklifi talep ettiğinizde toplarız.

Bu amaçla

 • adınızı, (iş) iletişim bilgilerinizi ve bize sağladığınız diğer bilgileri - uygulanabilir olduğu ölçüde - işleriz.

Bu faaliyetleri sizin izninizle, sizinle olan sözleşmeye dayalı ilişkimizi yönetmek için ve/veya meşru bir menfaatimiz olduğu için gerçekleştiriyoruz.

B. Web sitelerimizi veya uygulamalarımızı kullandığınızda

Yaşadığınız ülkeye bağlı olarak, çeşitli işlevlere sahip web mağazaları, çevrimiçi portallar ve uygulamalar sunuyoruz. Örneğin, web sitelerimiz ve uygulamalarımız aracılığıyla ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve geçerli şartlar hakkında bilgi bulabilir, siparişlerinizi görüntüleyebilir, adınızı, iletişim bilgilerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi değiştirebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitelerimizi veya uygulamalarımızı kullandığınızda, size işlevler sunmak ve web sitelerimizin ve uygulamalarımızın performansını yönetmemize ve iyileştirmemize olanak sağlamak için cihazınızla ilgili teknik verileri işleriz. İlgili bilgileri veya işlevleri almak için web sitelerimize veya uygulamalarımıza ürün tercihi veya konumunuz gibi veriler girerseniz, bu verileri size istenen bilgileri veya işlevleri sağlamak için işleriz. Ayrıca, kişisel verilerinizi bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza (kullanıcı adınız ve sizin oluşturduğunuz bir şifre ile erişebileceğiniz), verilerinizi (tercihler ve ürünler gibi) kayıtlı öğelerinize kaydetmenize ve cihazınızda yapılandırdığınız paylaşım seçeneklerini kullanarak bunları başkalarıyla paylaşmanıza izin vermek için işleriz.

Bu amaçla

 • adınız, e-posta adresiniz, unvanınız, telefon numaranız, adresiniz veya hesabınıza eklediğiniz diğer bilgiler, oturum açma verileri veya web sitelerimizde ve uygulamalarımızda kullandığınız işlevler tarafından oluşturulan kişisel veriler gibi web sitelerimize ve uygulamalarımıza girdiğiniz kişisel verileri ve IP adresi, kullandığınız internet tarayıcısı, web sitelerimizde ziyaret ettiğiniz sayfalar, tıklama ve gezinme davranışınız ve oturumunuzun uzunluğu gibi cihazınızdan alınan teknik verileri işliyoruz.

Bu faaliyetleri sizin izninizle (örneğin web sitelerimizde ve uygulamalarımızda pazarlama ve sosyal medya çerezleri kullanırken) ve/veya meşru bir menfaatimiz olduğu için (örneğin teknik olarak yeterli şekilde çalışan web siteleri ve uygulamalar sunarken ve bunların performansını iyileştirirken) gerçekleştiriyoruz.

C. Sosyal medya bağlantıları

Web sitelerimiz Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter, YouTube veya LinkedIn butonları gibi çeşitli sosyal medya paylaşım işlevleri içerebilir; bu işlevleri izninizle web sitelerimizde sağlanan bilgileri seçtiğiniz sosyal medya ile paylaşmak için kullanabilirsiniz. Web sitelerimiz ayrıca Nutreco Facebook, YouTube veya LinkedIn sayfalarımız veya geri bildirim göndermek için kullanmayı tercih edebileceğiniz Twitter akışımız gibi kendi sosyal medya sayfalarımıza bağlantılar içerebilir.

Aynı şekilde, Instagram, Facebook, Twitter veya LinkedIn gibi çeşitli sosyal medya web siteleri, web sitelerimize bağlantılar içeren Nutreco reklamları içerebilir. Bu, aramalarınıza veya ilgi gösterdiğiniz konulara veya etkinliklerimize katıldığınız zamanlara dayanmaktadır. Bu sosyal medya web siteleri, web sitelerimizden birine giden bir bağlantıyı takip etmeyi seçtiğinizde sizin tarafınızdan sağlanan bilgileri izninizle bizimle paylaşabilir.

Kişisel bilgilerin işlenmesi, bu diğer kuruluşların gizlilik politikalarına ve uygulamalarına tabidir. Sosyal medya işlevlerimiz ve/veya reklamlarımız aracılığıyla veya bunlarla bağlantılı olarak diğer kuruluşlara ifşa ettiğiniz kişisel bilgiler dahil olmak üzere Facebook, Apple, Twitter, Google, Microsoft veya diğer herhangi bir uygulama geliştiricisi, uygulama sağlayıcısı, sosyal medya platformu sağlayıcısı, işletim sistemi sağlayıcısı, kablosuz hizmet sağlayıcısı veya cihaz üreticisi gibi diğer kuruluşların toplama, kullanım ve ifşa politikaları ve uygulamalarından (veri güvenliği uygulamaları dahil) sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın.

Bu amaçla

 • Adınızı, e-posta adresinizi, IP adresinizi, fotoğrafınızı, sosyal medya bağlantılarınızın listesini ve Nutreco sosyal medya sayfasını beğenmek gibi sosyal medya işlevlerini kullanırken tarafımızdan erişilebilecek diğer bilgileri işleriz.

Bu faaliyetleri sizin izninizle, sizinle olan sözleşmeye dayalı ilişkimizi yönetmek için ve/veya meşru bir menfaatimiz olduğu için gerçekleştiriyoruz.

D. Bir İş Ortağının değerlendirilmesi ve kabulü

Kişisel verilerinizi değerlendirme ve kabul süreçlerimiz için işleyeceğiz, örneğin kimliğinizin doğrulanması ve onaylanması, durum tespiti, olası ön kredi kontrolleri ve kamuya açık hükümet ve/veya kolluk kuvvetleri yaptırım listelerine karşı tarama.

Bu amaçla

 • (iş) adresiniz ve e-posta adresiniz gibi iletişim bilgilerinizi, adınız ve doğum tarihiniz gibi Bireylerin kişisel bilgilerini, ödeme ve kredi bilgilerini ve bizimle yazışmalarınızın ayrıntılarını işleriz
 • örneğin dolandırıcılık, terörizmin finansmanı veya kara para aklamanın önlenmesi bağlamında, yasalar gereği iş ortaklarımız üzerinde belirli kontroller yapmamız gerekmektedir. Yasal yükümlülüklerimize uymak için, bizim (veya hizmet sağlayıcılarımızın) suç teşkil eden davranışlar, sabıka kayıtları veya suç teşkil eden veya yasa dışı davranışlara ilişkin işlemler ile ilgili veriler dahil olmak üzere suç teşkil eden verilerinizi işlememiz gerekebilir ve iş ortaklarını tanımlamamız ve kimliklerini doğrulamamız gerekir (ilgili Kişilerin kimliğini doğrulamak ve onaylamak dahil).

Bu faaliyetleri sizinle olan sözleşmeye dayalı ilişkimizi yönetmek ve/veya yasal bir yükümlülüğe uymak için gerçekleştiriyoruz.

E. Sözleşmenin imzalanması ve yürütülmesi için

Müşteri olarak bizden bir ürün veya hizmet satın aldığınızda veya tedarikçi veya iş ortağı olarak bizimle birlikte çalıştığınızda, kişisel verilerinizi sözleşmelerin ve belgelerin dijital olarak imzalanması veya fatura gönderme ve ödeme yapma gibi idari amaçlar için işleriz. Kişisel verilerinizi, ilgili müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere ürünlerimizi veya hizmetlerinizi teslim etmek veya almak ve yönetmek için de kullanırız.

Bu amaçla

 • (iş) adresiniz ve e-posta adresiniz, adınız ve doğum tarihiniz, ödeme ve kredi bilgileriniz, banka hesap numaranız, IP adresiniz (dijital imzalama durumunda), bizimle yazışmalarınızın ayrıntıları ve sözleşme ve hesapla ilgili diğer bilgiler gibi iletişim bilgilerinizi işleriz.

Bu faaliyetleri sizinle olan sözleşmeye dayalı ilişkimizi yönetmek ve/veya yasal bir yükümlülüğe uymak için gerçekleştiriyoruz.

F. İlişki yönetimi ve pazarlama

Bizimle paylaştığınız olası tercihleriniz de dahil olmak üzere bilgilerinizi size teklifler, haber bültenleri, promosyonlar veya etkinlik davetleri de dahil olmak üzere diğer ilişki yönetimi veya pazarlama iletişimleri göndermek, etkinlikleri veya promosyonları yönetmek, müşteri hizmetleri sağlamak, hesap yönetimi gerçekleştirmek ve geri çağırmaları iletmek için kullanırız. Kişisel verilerinizi pazarlama stratejileri geliştirmek, yürütmek ve analiz etmek için de kullanırız.
Nutreco'nun bir web sitesini ziyaretinize dayanarak, size Nutreco web sitesi dışında kişiselleştirilmiş reklamlar gösterebiliriz. Sizinle neyin alakalı olduğunu anlamak için, kişisel bilgilerinizi analiz etmek üzere manuel ve otomatik araçlar kullanabiliriz.

Bu amaçla

 • (iş) adresiniz ve e-posta adresiniz gibi iletişim bilgilerinizi, adınız, IP Adresiniz, iletişim tercihleriniz, ödeme bilgileriniz, sipariş geçmişiniz ve ilgilenebileceğiniz konular gibi kişisel bilgilerinizi (web sitemizde sizin tarafınızdan belirtilebileceği gibi) işleriz.
 • Buna ek olarak, web sitelerimizde ve uygulamalarımızda çerezler kullanarak (aşağıdaki 3. maddede bakınız) kişisel verileri izninize dayalı olarak işliyoruz.

Vazgeçme: Artık bizden anket veya pazarlama iletişimi almak istemiyorsanız, lütfen iletişimimizdeki vazgeçme seçeneklerini kullanın veya ilgili yerel web sitesindeki web formu veya normal irtibat kişiniz aracılığıyla yerel Nutreco kuruluşunuzla iletişime geçin. Bu gizlilik bildiriminde aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak da bizimle iletişime geçmeyi seçebilirsiniz.

Bu faaliyetleri sizin izninizle, sizinle olan sözleşmeye dayalı ilişkimizi yönetmek, yasal bir yükümlülüğe uymak ve/veya meşru bir menfaatimiz olduğu için gerçekleştiriyoruz.

G. Ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi

Kişisel verilerinizi ürünleri ve (müşteri) hizmetlerini değerlendirmek, analiz etmek ve iyileştirmek için işliyoruz. Bunu, müşteri davranışını analiz etmek ve ürünlerimizi ve hizmetlerimizi buna göre ayarlamak için müşteri verilerini kullanarak ve birleştirerek yapıyoruz. Buna ek olarak, müşterilerinin haber bültenlerini ne sıklıkla okuduğunu, müşterilerin şirket web sitelerini veya uygulamalarını ne sıklıkla ziyaret ettiğini, müşterilerin hangi sayfaları tıkladığını, müşterilerin şirket web siteleri veya uygulamaları aracılığıyla hangi mal veya hizmetleri satın aldığını analiz etmek de dahil olmak üzere, müşterilerle alakalı olmasını sağlamak için şirket web sitelerinin veya uygulamalarının kullanımına ilişkin analiz raporları derleyerek, (çevrimiçi) kampanyaları değerlendirerek ve ürün ve hizmetleri buna göre ayarlayarak bunu yapıyoruz.

Bu amaçla

 • adresiniz ve e-posta adresiniz gibi iletişim bilgilerinizi, adınız, ödeme ve kredi bilgileriniz gibi kişisel bilgilerinizi ve bizimle olan yazışmalarınızı işleriz. Ayrıca, web sitemize veya uygulamamıza girdiğiniz veya web sitemizde veya uygulamamızda kullandığınız işlevler tarafından oluşturulan kişisel verileri ve IP adresi, web sitemizde ziyaret ettiğiniz sayfalar, tıklama ve gezinme davranışınız ve oturumunuzun uzunluğu gibi cihazınızdan alınan teknik verileri işleriz.
 • Anketlerimize katılmayı tercih ederseniz, bize kişisel verilerinizi sağlamanızı isteyebiliriz. Ankette sağladığınız kişisel verileri de bu amaçla kullanabiliriz.

Bu faaliyetleri sizin rızanızla ve/veya meşru bir menfaatimiz olduğu için gerçekleştiriyoruz.

H. Analiz ve geliştirme dahil olmak üzere iş amaçlarımız için yönetim raporlaması

Kişisel bilgileri genel yönetim, sipariş yönetimi ve varlık yönetimi hakkında raporlama yapmak, daha verimli çalışmak için merkezi işlem tesislerinden yararlanmak, denetimler ve soruşturmalar yürütmek, iş kontrolleri uygulamak, iş ortağı anketleri yapmak gibi Nutreco işiyle ilgili çeşitli amaçları desteklemek için işleriz, iş ortağı dizinlerini yönetmek ve kullanmak, finans, muhasebe, arşivleme, sigorta, hukuk ve iş danışmanlığı, uyuşmazlık çözümü, veri analizi, yeni ürünler geliştirmek, hizmetlerimizi geliştirmek, iyileştirmek veya değiştirmek, birleşme, devralma ve elden çıkarma bağlamında ve bu tür işlemleri yönetmek için olduğu gibi ticari faaliyetlerimizi yürütmek ve genişletmek.

Bu amaçla

 • adresiniz ve e-posta adresiniz gibi iletişim bilgilerinizi, ödeme ve kredi bilgileri, ödeme ve sipariş geçmişi gibi kişisel bilgilerinizi, adınızı, cinsiyetinizi, ikamet yerinizi, posta kodunuzun rakamlarını ve bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen veya sizin tarafınızdan bize sağlanan diğer bilgileri, bir önceki paragrafta belirtilen amaçlarla uyumlu olması halinde işlemekteyiz. Yönetim raporlaması ve analizi hazırlamak ve gerçekleştirmek için kişisel verilere toplama veya anonimleştirme uygularız.

Bu faaliyetlerde bulunuyoruz çünkü meşru bir menfaatimiz var.

I. Uygunluk ve kalite iyileştirmenin araştırılması

Yürürlükteki yasalara tabi olarak, e-postalar, kısa mesajlar veya sizinle yaptığımız diğer iletişimler gibi faaliyetlerinizi kısa süreli ve dikkatle kontrol edilen bir şekilde izleyebiliriz. Bunu, örneğin dolandırıcılık veya başka bir suç işlendiğine inanmak için nedenimiz olduğunda, suçlardan şüphelenildiğinde ve izlemenin disiplin suçunun türüyle orantılı olduğu durumlarda veya tabi olduğumuz kara para aklama karşıtı düzenlemelere veya terörle mücadele tarama yükümlülüklerine uyulmadığından şüphelendiğimizde yapabiliriz.
İletişim sistemlerimizin ve prosedürlerimizin güvenliğini korumak amacıyla veya kalite geliştirme ve personel eğitimi amacıyla soruşturmalar gerçekleştirebiliriz.

Bu amaçla

 • adınızı, iletişim bilgilerinizi, bizimle yazışmalarınızı, ürün ve hizmetlerimizden herhangi birini kullanımınızı, kaydedilen telefon görüşmelerini ve bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen veya sizin tarafınızdan bize sağlanan diğer bilgileri işleriz.
 • yasal yükümlülükleri̇mi̇ze uymak i̇çi̇n bi̇zi̇m (veya kamu ve hükümet yetki̇li̇leri̇ni̇n), i̇şlenmi̇ş veya i̇şlendi̇ği̇nden şüphe edi̇len veya i̇lgi̇li̇ koşullar göz önüne alindiğinda i̇şlenmi̇ş olan suçlarla i̇lgi̇li̇ olarak, cezai̇ davraniş, sabika kayitlari veya cezai̇ veya yasa dişi davranişlara i̇li̇şki̇n i̇şlemler dahi̇l olmak üzere veri̇leri̇ni̇zi̇ i̇şlemesi̇ gerekebi̇li̇r.

Bu faaliyetleri, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki yasalar ve sektörel tavsiyeler de dahil olmak üzere (örneğin karşı taraf durum tespiti, kara para aklamayı önleme, rekabet ve vergi yasalarına uyum, terörle mücadele taraması, terörizmin finansmanı veya dolandırıcılık veya diğer suçların (tespiti) ile ilgili olarak) yürürlükteki yasalar uyarınca uygun veya gerekli olduğu şekilde yasal bir yükümlülüğe uymak veya yasal sürece uymak için gerçekleştiriyoruz. Belirli durumlarda, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki kamu ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere kamu ve hükümet yetkililerinden gelen taleplere yanıt vermemiz gerekebilir. Yalnızca Nutreco'nun tabi olduğu yasa veya sektörel tavsiyeler gereği bunu yapmamız gerekiyorsa, ilgili kişisel bilgiler denetleyici kurumlara, fiziksel makamlara veya soruşturma kurumlarına sağlanacaktır.

Bu faaliyetlere, şartlarımızı ve koşullarımızı ve diğer geçerli politikalarımızı uygulamak, faaliyetlerimizi korumak, haklarımızı, gizliliğimizi, güvenliğimizi veya mülkümüzü ve/veya sizin veya başkalarının haklarını korumak veya mevcut çözümleri takip etmemize veya maruz kalabileceğimiz zararları sınırlamamıza izin vermek veya kaliteyi iyileştirmek gibi meşru bir menfaatimiz olduğu için katılıyoruz. Uygun olduğu durumlarda, örneğin kalite geliştirme veya personel eğitimi amacıyla sizinle yaptığımız bir telefon görüşmesini kaydettiğimizde, bu faaliyetleri sizin izninizle gerçekleştiririz.

J. Sağlık, güvenlik ve emniyetin korunması ve bütünlüğün sağlanması

Kişisel verilerinizi, çalışanlarımızı, müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve iş ortaklarımızı ve Nutreco'nun sistemlerine ve tesislerine erişim kontrolleri gibi varlıklarımızı korumak için işleriz.

Bu amaçla

 • adınızı ve iletişim bilgilerinizi işliyoruz
 • tesislerimizi ziyaret ettiğinizde, bir sonraki K maddesinde belirtildiği gibi ek bilgileri işleriz.

Bu faaliyetleri yasal bir yükümlülüğe uymak ve/veya meşru bir menfaatimiz olduğu için gerçekleştiriyoruz.

K. Tesislerimizi ziyaret ettiğinizde

Bizi tesislerimizde ziyaret ettiğinizde kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için işleriz uygun erişim kontrollerinin ve güvenliğin sağlanması amacıyla.

Bu amaçla

 • adınızı, iletişim bilgilerinizi ve ziyaret ettiğiniz kişiyi ve tesislerimizi ziyaret geçmişinizi işleriz.
 • Tesislerimizi ziyaret ettiğinizde araç plakanızı veya sizinle ilgili CCTV görüntülerini de işleyebiliriz. Bazı ülkelerde fotoğraf ve video görüntüleri (örneğin CCTV gibi) özel veri kategorileri olarak nitelendirilebilir. Bu verileri işlememiz varlıklarımızın güvenliğini ve emniyetini koruma amacıyla sınırlıdır.
 • Biyometrik verileriniz tesisimize güvenli erişim için gerekliyse veya bir kimlik formu göstermeniz gerekiyorsa, biyometrik veriler veya kimlik yalnızca doğrulama amacıyla kullanılır. Bu bilgileri kaydetmiyoruz.
 • Tesisimizi ziyaretinizi karşılamak için dini veya felsefi inançlarınızla ilgili verileri veya sağlığınızla ilgili verileri işleyebiliriz. Bu, özel veri kategorileri olarak nitelendirilir. Bu verileri işlememiz, yalnızca ziyaret sırasında diyet gereksinimleri veya tekerlekli sandalye kullanımı gibi özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli olduğu sürece geçerlidir.

Meşru bir menfaatimiz olduğu için bu faaliyetlerde bulunuyoruz ( varlıklarımızın güvenliği ve emniyeti ).

3. KURABİYELER

Kişisel verilerinizin çerezler ve/veya benzer teknolojiler aracılığıyla işlenmesi, Çerez Politikamıza [VEYA] [ilgili yerel Nutreco kuruluşunun web sitesinde mevcuttur] uygun olarak gerçekleştirilecektir.

4. KIŞISEL VERILERINIZI NE KADAR SÜREYLE SAKLADIĞIMIZ

Kişisel bilgilerinizi, bu Gizlilik Bildiriminde belirtilen amaçlar ışığında ve geçerli yasalarla tutarlı olarak gerekli olduğu veya izin verildiği sürece saklayacağız.

Saklama sürelerimizi belirlemek için kullanılan kriterler şunları içerir

 • sizinle devam eden bir ilişkimizin süresi (örneğin size ürün ve hizmet sağladığımız zaman);
 • tabi olduğumuz yasal bir zorunluluk olup olmadığı (örneğin, belirli yasalar, işlemlerinizin kayıtlarını silmeden önce belirli bir süre saklamamızı gerektirir); veya
 • yasal durumumuz ışığında (örneğin geçerli bir zamanaşımı, dava veya düzenleyici soruşturmalar ışığında) saklamanın tavsiye edilip edilmediği.

Geçerli saklama süresi sona erdikten sonra Nutreco, veri silme, kimliksizleştirme, anonimleştirme veya arşivleme için uyguladığımız prosedürleri uygulayacaktır.

5. ULUSLARARASI VERİ AKTARIMLARI VE KİŞİSEL VERİLERİNİZE ERİŞİM

Kuruluşumuzun küresel yapısı nedeniyle ve size eksiksiz bir ürün ve hizmet paketi sunmak için, kişisel bilgileriniz ikamet ettiğiniz ülkeden başka bir ülkede saklanabilir ve/veya işlenebilir.

Uluslararası veri aktarımları için, hissedarımız da dahil olmak üzere Nutreco'nun tüzel kişilikleri arasındaki sözleşme düzenlemeleri ve üçüncü taraflarla yapılan sözleşme düzenlemeleri gibi yeterli önlemleri uygulamaya koyduk (örneğin, AEA'dan Avrupa Komisyonu tarafından yeterli görülmeyen ülkelere yapılan aktarımlar için EC Standart Sözleşme Maddelerine girdik ; bu önlemlerin bir kopyasını aşağıdaki iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçerek edinebilirsiniz ).

Nutreco içinde kişisel verilerinize erişim
Çalışanlarımız, kişisel verilere yalnızca geçerli amaca hizmet etmek ve işlerini yapmak için gerekli olduğu ölçüde erişme yetkisine sahiptir.

Kişisel verilerinize üçüncü taraflarca erişim
Üçüncü taraflar, ürünlerinin veya hizmetlerinin bize sağlanmasıyla ilgili olduğu durumlarda ve söz konusu işlemenin bizimle mutabık kalınan işleme amacı için gerekli olduğu ölçüde kişisel verilerinize erişebilir.

Üçüncü taraf örnekleri:

 • Bankalar, sigorta şirketleri, muhasebeciler ve finans, vergi veya hukuk alanlarındaki danışmanlar.
 • Bizi şu konularda destekleyen Hizmet Sağlayıcılar: 1) iş ortaklarımızı değerlendirmek ve kabul etmek 2) iş ortaklarımızla anlaşmalar yapmak ve yürütmek 3) ilişki yönetimi ve pazarlama 4) BT süreçlerimizi yürütmek, örneğin adli tıp uzmanları dahil olmak üzere BT ağımızı ve ilgili altyapı ve güvenliğimizi sürdürmemize yardımcı olmak; 5) ürünlerimizi size ulaştırmak için nakliye ile ilgili hizmetler; 6) bu gizlilik bildiriminde belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmek.
 • Diğer durumlarda, kişisel verileriniz yasaların gerektirdiği durumlar dışında üçüncü taraflara verilmeyecektir. Belirli durumlarda, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki kamu ve hükümet yetkilileri de dahil olmak üzere kamu ve hükümet yetkililerinden gelen taleplere yanıt vermemiz gerekebilir. Yalnızca Nutreco'nun tabi olduğu yasa veya sektörel tavsiyeler gereği bunu yapmamız gerekiyorsa, ilgili kişisel bilgiler denetleyici kurumlara, fiziksel makamlara veya soruşturma kurumlarına sağlanacaktır.

6. GÜVENLİK

Kuruluşumuz bünyesinde kişisel bilgileri korumak için makul organizasyonel, teknik ve idari önlemleri kullanmaya çalışıyoruz.
Ne yazık ki, hiçbir veri iletim veya depolama sisteminin %100 güvenli olduğu garanti edilemez. Bizimle olan etkileşiminizin artık güvenli olmadığına inanmak için bir nedeniniz varsa (örneğin, bizimle olan herhangi bir hesabınızın güvenliğinin tehlikeye girdiğini düşünüyorsanız), lütfen bu Gizlilik Bildiriminde verilen iletişim bilgilerine uygun olarak bizimle iletişime geçerek sorunu derhal bize bildirin.

7. HAKLARINIZ VE BİZİMLE İLETİŞİME GEÇME

Tarafımızca işlenen kişisel verilerinize erişmek, bunları düzeltmek, güncellemek, kısıtlamak veya kaldırmak, kişisel verilerin işlenmesine itiraz etmek veya kişisel verilerinizin elektronik bir kopyasını başka bir şirkete iletmek isterseniz (bu veri taşınabilirliği hakkı size yürürlükteki yasalar tarafından sağlandığı ölçüde), haklarınızı kullanma talebinizle birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Talebinizde, lütfen talebinizin hangi kişisel bilgilerle ilgili olduğunu mümkün olduğunca açık bir şekilde belirtin. Talebinize yanıt vermeden önce kimliğinizi doğrulamanızı talep edebiliriz. Kullanıcı hesabınıza kendiniz bilgi eklediyseniz, bu bilgilere erişmek, düzeltmek veya kaldırmak için kullanıcı hesabınıza da erişebilirsiniz.

Talebinize mümkün olan en kısa sürede ve her halükarda yasal olarak gerekli zaman dilimleri içinde yanıt vermeye çalışacağız. Talebinizi yasaların öngördüğü şekilde ele alacağız. Kayıt tutma amacıyla ve/veya düzeltme, güncelleme veya silme talebinizden önce başlayan işlemleri tamamlamak için belirli bilgileri saklamamız gerekebileceğini lütfen unutmayın. Ayrıca, veritabanlarımızda ve diğer kayıtlarımızda kalacak olan ve kaldırılmayacak olan artık bilgiler de olabilir. Talebinizi yerine getirmezsek, nedenini size açıklayacağız.

Sorusu olan?
Bu Gizlilik Bildirimi hakkında herhangi bir sorunuz veya şikayetiniz varsa, lütfen ilgili yerel web sitesindeki web formu veya normal irtibat kişiniz aracılığıyla yerel Nutreco kuruluşunuzla iletişime geçin. Ayrıca privacy@nutreco.com adresine bir e-posta göndererek de bizimle iletişime geçebilirsiniz. E-posta iletişimleri her zaman güvenli olmadığından, lütfen bize göndereceğiniz e-postalarda hassas bilgilere yer vermeyin.

Daha fazla Nutreco kuruluşunun veri işlemeye dahil olduğu durumlarda (ortak kontrolörler), koordineli veya merkezi bir işlem için düzenleme yaptık (örneğin, verilerin küresel bir BT sisteminde işlendiği durumlarda). Bu düzenlemenin özünü talep üzerine yukarıdaki e-posta adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Bazı ülkelerde (örneğin AB'de), ülkenizdeki veya bölgenizdeki bir denetim makamına veya geçerli veri koruma yasasının ihlal edildiği iddiasıyla şikayette bulunabilirsiniz.