BAŞVURU VERİLERİ İÇİN GİZLİLİK BEYANI

1. GİRİŞ
2. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ HANGİ AMAÇLA İŞLİYORUZ?
3. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NE KADAR SÜRE SAKLARIZ?
4. KİŞİSEL VERİLERİNİZE KİMİN ERİŞİMİ VAR?
5. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NASIL GÜVENDE TUTUYORUZ?
6. GİZLİLİK HAKLARINIZI NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?
7. iZNİNİZİ iPTAL EDEBİLİR MİSİNİZ?
8. ŞİKAYET VEYA VERİ İHLALİ NASIL BİLDİRİLİR?
9. BİZİMLE NASIL İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ?

 

1. GİRİŞ

Bu Gizlilik Bildirimi, müstakbel çalışanların, gelecekteki geçici işçilerin (örneğin bağımsız yükleniciler ve stajyerler), Şirketimizin müstakbel yöneticilerinin veya icrada görevli olmayan direktörlerinin veya müstakbel denetim kurulu üyelerinin veya müstakbel üyelerin tüm kişisel verilerinin işlenmesi için geçerlidir. Merkezi Stationsstraat 77, Amersfoort, Hollanda'da bulunan Nutreco NV ve etkileşimde bulunduğunuz Nutreco tarafından doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunan veya kontrol edilen herhangi bir şirket tarafından işe alım alanında Şirketimizin benzer bir kuruluşu (her biri bir "Başvuru Sahibi" veya "siz") (bundan böyle “Şirketimiz”, “biz” veya “biz” olarak anılacaktır).
Nutreco N.V. ve etkileşimde bulunduğunuz Nutreco tarafından doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunan veya kontrol edilen herhangi bir şirket, kişisel verilerinizin işlenmesinden sorumludur. Bu beyanda, kim olduğumuzu, kişisel verilerinizi ve sizinle ilgili olabilecek diğer tüm bilgileri nasıl ve hangi amaçlarla işlediğimizi açıklıyoruz. Başka sorularınız olması durumunda, bu bildirimin altında verilen iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu Gizlilik Bildirimi 24 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerlidir. Son değişiklikler 24 Mayıs 2018 tarihinde yapılmıştır. Bu bildirim zaman içerisinde değişiklik gösterebilir ve en güncel hali web sitemizde yayınlanmaktadır. Başvurunuz sırasında önemli değişiklikler yapılıyorsa, sizi aktif olarak bilgilendireceğiz.


2. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ HANGİ AMAÇLARLA İŞLİYORUZ?

Başvuru Sahiplerinin kişisel verilerini işe alma ve seçme prosedürü amaçlarıyla ve bu prosedürün verimli ve etkin işleyişini sağlamak için toplar ve işleriz:

A. İşiniz veya iş başvurunuzla ilgili olarak sizinle iletişim kurmak 

Şirketimiz bünyesinde bir pozisyonla ilgilendiyseniz, kişisel verilerinizi ilgili işe alım sistemlerimizde saklarız. Sistemlerimizdeki verileri sizinle iletişim kurmak ve niteliklerinizin ve profilinizin belirli bir açık pozisyonun gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için kullanırız.

Bu amaçla

 • kişisel verilerinizi bize verdiğinizde, onayınız temelinde kişisel verilerinizi işleriz
 • iletişim bilgilerinizi, işe alım bilgilerinizi (özgeçmişiniz, istihdam geçmişiniz, eğitim geçmişiniz vb. gibi) ve iş başvuruları (referanslar dahil) ile ilgili olarak bizimle yaptığınız yazışmaları işliyoruz.

B. Sorularınızı yanıtlıyoruz

Bizimle iletişime geçerseniz, kişisel verilerinizi soru(lar)ınızı yanıtlamak ve yanıtlamak için kullanacağız.

Bu amaçla

 • kişisel verilerinizi rızanıza dayanarak işleriz
 • adınızı, iletişim bilgilerinizi, sorunuzla ilgili olarak bizimle yaptığınız yazışmaları ve soru(lar)nızla ilgili olarak bize sağladığınız her türlü kişisel veriyi işliyoruz.

C. İşe alım prosedürü sırasında sizi bilgilendirmek ve değerlendirmek 

İşe alım prosedürü sırasında, tarama (örneğin bir beceri değerlendirmesi şeklinde) prosedürün bir parçası olabilir.

Bu amaçla

 • Kişisel verilerinizi, Şirketimizdeki belirli bir boşluğun gereksinimlerini karşılayan yetkin başvuru sahiplerini seçmek için meşru menfaatimiz temelinde işleriz.
 • Bize sağladığınız kişisel verileri, değerlendiricilerden gelen becerileriniz ve yetkinliklerinizle ilgili gözlemleri, değerlendirme testleri sonuçlarınızı – uygulanabilir olduğu ölçüde – işleriz.

D. Sizinle bir iş sözleşmesi yapmak

Size Şirketimizde bir pozisyon teklif edersek, bir iş sözleşmesi hazırlamak ve işlemek için kişisel verilerinizi işleyeceğiz. Kişisel verilerinizi iş sözleşmenizin akdedilmesi, yürütülmesi ve feshi için kullanıyoruz. Daha sonra kişisel verilerinizi İK sistemlerimizde de saklayacağız.

Bu amaçla

 • sizinle bir iş sözleşmesi akdetmek için gerekli olduğu için kişisel verilerinizi işleriz
 • iletişim bilgilerinizi, doğum tarihinizi, cinsiyetinizi, medeni durumunuzu, uyruğunuzu, vatandaşlık hizmet numaranızı, kimlik kartı veya pasaport bilgilerinizi, çalışma durumu beyanınızı, ticaret odası ve KDV bilgilerinizi, işe alım bilgilerinizi (gerekli olduğu ölçüde) işleriz. istihdam geçmişi, eğitim geçmişi ayrıntıları), iş ve pozisyon verileri, çalışma izni ayrıntıları, uygunluk, istihdam koşulları, vergi ayrıntıları, ödeme ayrıntıları ve sigorta ayrıntıları.

E. LinkedIn gibi sosyal ağlar ve diğer herkese açık web siteleri

Bu tür sosyal ağlarda ve web sitelerinde Şirketimizin işe alım girişimlerine tepki verdiyseniz veya bu tür sosyal ağların, işe alım web sitelerinin veya bizim şirketimizin entegre işlevleri aracılığıyla kaydolduysanız, LinkedIn veya diğer sosyal ağlardaki ve diğer kamuya açık web sitelerindeki herkese açık profillerden kişisel verilerinizi toplayabiliriz. kendi web siteleri. İş başvurunuz veya iş başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz özgeçmişinizin bir parçası olarak bu tür herhangi bir sitede profilinize bir bağlantı verdiğinizde de bu tür kaynaklardan kişisel verilerinizi toplayabiliriz.

LinkedIn'de veya diğer sosyal ağ sitelerinde veya benzer sitelerde profesyonel amaçlarla kamuya açık hale getirdiğiniz içerikler de dahil olmak üzere halka açık kaynaklardan iletişim bilgilerinizi, işe alım amacıyla sizinle ilk teması kurmak için de alabiliriz. İşe alım amaçları için sizinle iletişim kurmak için Şirketimize iletişim bilgilerinizi verdiyseniz sizinle iletişime geçeceğiz ve kariyer fırsatları için sizinle iletişim kurmayı bırakmamızı ve kişisel verilerinizi sistemlerimizden kaldırmamızı istemek için size net bir seçenek sunacağız.

Bu amaçla

 • Kişisel verilerinizi meşru menfaatimize dayalı olarak işleriz ve Şirketimizdeki boş pozisyonlar için uygun adayları bulmak için kişisel verilerinizi işleriz.
 • LinkedIn veya diğer sosyal ağlardaki herkese açık profilleriniz aracılığıyla herkese açık hale getirdiğiniz kişisel verileri ve siz ve işe alım görevlilerimiz arasındaki tüm yazışmaları işleriz. Bu, adınız, varsa iletişim bilgileriniz, mevcut ve geçmiş iş unvanlarınız, istihdam geçmişiniz, eğitim bilgileriniz, becerileriniz, tavsiyeleriniz ve sunmuşsanız özgeçmişinizi içerir.

F. Hayati çıkarlarınızı korumak 

Hayati çıkarlarınızı korumak için kişisel verilerinizi işlememiz gerektiğinde, bunu yapacağız. Bu, örneğin, tesislerimizde bizi ziyaret ettiğinizde farkında olmamız gereken fiziksel bir engeliniz veya tıbbi durumunuz olduğunda söz konusu olabilir.

Bu amaçla

 • kişisel verilerinizi hayati çıkarlarınızı korumak için işleriz ve yaralanma veya sağlığınıza başka bir zarar verme riskini önlemek için gerekli olması halinde kişisel verilerinizi işleyeceğiz
 • iletişim bilgilerinizi, acil durum irtibat kişinizin iletişim bilgilerini, araç kayıt numaranızı, Şirket sitenizin konumunu ve bize sağladığınız ilgili sağlık verilerini - gerekli olduğu ölçüde - işleriz.

G. Sizi bilgilendirmek ve diğer açık pozisyonlar hakkında sizinle iletişim kurmak için

Bazen, henüz sizin için uygun role sahip olamayabiliriz. Tercih ederseniz, sizinle ilgili bilgileri sistemlerimizde tutacağız ve ilginizi çekebilecek yeni bir açık pozisyon olursa sizinle iletişime geçeceğiz. Ayrıca sizi işe alım faaliyetlerine davet edebilir veya sizinle iş fırsatları hakkında iletişim kurabiliriz.

Bu amaçla

 • bilgilerinizi sistemlerimizde tutmayı seçtiğinizde, kişisel verilerinizi izninize dayanarak işleyeceğiz.
 • iletişim bilgilerinizi (adresiniz ve e-posta adresiniz gibi), önceki iş başvurularınız sırasında bize gönderdiğiniz bilgileri (örneğin özgeçmişiniz) ve bizimle önceki iş başvurularınızda nasıl performans gösterdiğinizin bir özetini işleriz.

3. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NE KADAR SÜRE SAKLARIZ?

Şirketimiz, genel olarak, Başvuru Sahibi Verilerini yalnızca geçerli İş Amacına hizmet etmek için gerekli olan süre boyunca, geçerli bir yasal gerekliliğe uymak için makul ölçüde gerekli olduğu ölçüde veya geçerli bir sınırlamalar tüzüğü ışığında tavsiye edildiği şekilde saklayacaktır.

Geçerli saklama süresi sona erdikten hemen sonra, Veriler:

(i) güvenli bir şekilde silinmiş veya yok edilmiş; veya
(ii) anonimleştirilmiş; veya
(iii) bir Arşive aktarılır (bu, yasalarca veya geçerli bir kayıt saklama planı tarafından yasaklanmadıkça).

4. KİŞİSEL VERİLERİNİZE KİMİN ERİŞİMİ VAR?

Şirketimiz bünyesinde kişisel verilerinize erişim

İlgili işe alım prosedürüne dahil olan çalışanlar, yalnızca ilgili görevlerini yerine getirmek için gerekli olduğu ölçüde kişisel verilerinize erişebilir. Bu çalışanlar örneğin işe alım görevlilerimiz, İK çalışanlarımız ve ilgili yöneticimizdir.

Kişisel verilerinize, Şirketimiz bünyesindeki BT, Hukuk ve Uyum gibi ilgili diğer departmanlar, görevlerini yerine getirebilmeleri için gerekli olduğu ölçüde erişilebilir.

Bazı durumlarda kişisel verileriniz, kişisel verilerin yeterli düzeyde korunmasını sağlamayan bir ülkeye aktarılabilir. Ancak, Şirketimizin ait olduğu grup genelinde Bağlayıcı Şirket Kuralları geçerli olduğundan, Şirketimiz kişisel verilerinizin yeterince korunmasını sağlamak için önlemler almıştır.

Üçüncü şahıslar tarafından kişisel verilerinize erişim

Aşağıdaki türdeki üçüncü şahıslar, ürünlerinin veya hizmetlerinin Şirketimize sağlanmasıyla ilgili olduğu durumlarda kişisel verilerinize erişebilir: İşe Alım Büroları, Çalışan Tarama Büroları, Değerlendirme Merkezleri ve BT Tedarikçileri.

Üçüncü taraflara kişisel verilerinize erişim izni verildiğinde, Şirketimiz, kişisel verilerinizin yalnızca Şirketimizle mutabık kalınan işleme amacı için gerekli olduğu ölçüde işlenmesini sağlamak için gerekli akdi, teknik ve organizasyonel önlemleri alacaktır. Üçüncü taraflar, kişisel verilerinizi yalnızca yürürlükteki yasalara uygun olarak işleyecektir.

Kişisel veriler, kişisel verilerin yeterli düzeyde korunmasını sağlamayan bir ülkede üçüncü bir tarafa aktarılırsa, bu alıcılarla AB Standart Sözleşme Maddelerine girmek gibi kişisel verilerinizin yeterince korunmasını sağlamak için önlemler alacağız. .
Diğer durumlarda, kişisel verileriniz, kanunen gerekli olmadıkça üçüncü şahıslara verilmeyecektir.

5. KİŞİSEL VERİLERİNİZİ NASIL GÜVEN ALTINDA TUTUYORUZ?

Görüşümüze göre ve risk değerlendirmemize dayanarak, kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak için yeterli önlemleri aldık. Değerlendirmemizde, kazara veya yasa dışı imha veya kazara kayıp, hasar, değişiklik, yetkisiz ifşa veya erişim ve diğer yasa dışı işleme biçimleri (gereksiz toplama dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) veya daha fazla işleme risklerini değerlendirdik.

6. GİZLİLİK HAKLARINIZI NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?

Kişisel verilerinize erişim veya genel bakış talep etme ve belirli koşullar altında kişisel verilerin düzeltilmesini ve/veya silinmesini talep etme hakkınız vardır. Ayrıca, kişisel verilerinize ilişkin işlemeyi kısıtlama, işlemeye itiraz etme ve veri taşınabilirliği hakkınız da olabilir.

Gizlilik haklarınızı kullanmak için lütfen bu Gizlilik Bildiriminin altındaki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçin. Kimliğinizi doğrulamak için ek bilgiler isteyebileceğimizi unutmayın.

7. İZNİNİZİ İPTAL EDEBİLİR MİSİNİZ?

Bir kez verildikten sonra, onayınızı her zaman geri çekebilirsiniz. Lütfen geri çekmenin geriye dönük bir etkisi olmadığını ve onayınızın geri alınmasının yalnızca önce onay vermiş olmanız durumunda mümkün olduğunu unutmayın. Lütfen bu Gizlilik Bildiriminin altındaki iletişim bilgilerini kullanarak onayınızı geri çekmek için bizimle iletişime geçin.

8. ŞİKAYET BAŞVURUSU YA DA VERİ İHLALİ NASIL YAPILIR?

Kişisel verilerinizin Şirketimiz tarafından kullanılmasıyla ilgili bir şikayetiniz varsa veya Şirketimiz tarafından bir veri ihlalinden haberdar olduysanız, bu bildirimin alt kısmında yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla şikayette bulunabilir veya veri ihlali bildiriminde bulunabilirsiniz. . Şirketimize şikayette bulunmanın yanı sıra, yerel veri koruma denetleme makamınıza da şikayette bulunabilirsiniz.

9. BİZİMLE NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ?

Kişisel verilerinizi işleme şeklimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen önce bu beyanı okuyun. Ek sorular, yorumlar, övgüler veya şikayetler için lütfen adresinden Şirketimizin gizlilik görevlisi ile iletişime geçin. privacy@nutreco.com.