2022
03.01.2022

Dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition, uzun yıllar süren araştırmaları, yoğun Ar-Ge çalışmaları ve teknolojiye tutkusu ışığında hayata geçirdiği modüler hassas besleme sistemi NutriOpt ile yem ve ham maddelerin içeriğinin dakikalar içinde analiz edilmesini sağlıyor. NutriOpt sayesinde hayvanlarda yanlış besleme sonucu oluşabilecek sağlık sorunları ve kayıpların önüne geçilebildiğini belirten Trouw Nutrition Türkiye NutriOpt Dijital Servisler Satış Müdürü Merve Kılıç Gündoğar, bu sistemle optimum hayvan performansının mümkün olduğunun altını çizdi.

 

Dünyadaki değişimin etkisiyle hayvancılık sektörü de kabuk değiştiriyor. Daha sürdürülebilir ve şeffaf politikalar önem kazanıyor. Bu süreçte başarılı sonuçlar elde etmek isteyen hayvan üreticilerinin yenilikçi, geleceğe dönük ve vizyoner kararlar almaları; tüm süreçleri profesyonel bir biçimde yönetmeleri zorunlu hale geliyor. Dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition, uzun yıllar süren araştırmaları, yoğun Ar-Ge çalışmaları ve teknolojiye tutkusu ışığında hayata geçirdiği NutriOpt ile yem ve ham maddelerin içeriğinin dakikalar içinde analiz edilmesine imkân tanıyor. NutriOpt’un çözüm ve hizmetlerini dijitalin gücüyle de birleştiren şirket, gelişmiş yem yönetimine izin veren MyNutriOpt çevrimiçi platformu aracılığıyla tüm kararların gerçek zamanlı veriye dayalı olarak alınmasını kolaylaştırıyor.

 

Optimum hayvan performansı ve kazanç için uygulanabilir çözümler

Hayvancılık sektörünün daha başarılı bir iş süreci için dijitalleşmenin gücünden yararlanması gerektiğini söyleyen Trouw Nutrition Türkiye NutriOpt Dijital Servisler Satış Müdürü Merve Kılıç Gündoğar, “Gelişen teknoloji ve giderek daha da dijitalleşen iş süreçleri günümüzde hayvancılık sektörünü de etkiliyor. Hayvan üreticilerinin verimliliğinin artırılabilmesi için bu değişim karşısında daha esnek ve istekli olabilmeleri ve doğru yol arkadaşlarıyla ilerlemeleri büyük önem taşıyor. Bu kapsamda biz optimum hayvan performansı ve kazanç için eyleme geçirilebilir analiz ve öngörülerden besleme stratejilerine ve son teknoloji modellemeye kadar birçok çözümü paydaşlarımıza sunuyoruz. Yem ham maddelerinin tam bileşimini belirlemek, besin içeriğinin doğru ve hızlı bir şekilde analiz edilmesini sağlamak, bu besinleri hayvanların ihtiyaçlarıyla optimum düzeyde eşleştirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz NutriOpt ile farklı hayvan türlerine yönelik yem ve ham maddelerin besin içeriklerinin laboratuvara gönderilmesine gerek kalmadan yerinde hızla analiz edilebilmesini sağlıyoruz.” dedi.

 

NutriOpt ağının bir parçası olmak sezgilerin ötesinde destek sağlıyor”

Hayvancılık sektöründe sürdürülebilir başarının yem ve ham maddelerin kalitesini ve besin değerini bilmekle yakından ilişkili olduğunu belirten Merve Kılıç Gündoğar, NutriOpt ile bunun mümkün olduğunun altını çizerek şu açıklamalarda bulundu: “NutriOpt; yumurtacı tavuklar, piliçler, süt inekleri ve besi sığırları için kullanılmak üzere tasarlanan ve sektöre entegre dijital çözümler sunan özel bir paket. Bu kapsamda çiftliklere, taranan yem numunelerinin test sonuçlarını görüntüleme, dışa aktarma, bir çiftlikte yaşanabilecek farklı senaryolar için en iyi sonucu hesaplama ve piliçler için diyet formülasyonunu optimize etme gibi pek çok hizmeti bir arada sunuyor. Bu sayede çiftliklerin, yem fabrikalarının entegratörlerin ve danışmanların tüm süreçlerini daha profesyonel bir biçimde yönetmelerine yardımcı oluyoruz. Kullanıcı dostu olmasına özellikle dikkat ettiğimiz MyNutriOpt portalımız seçilen NutriOpt hizmetlerine hızla erişilmesini sağlıyor. Çiftçiler, amiral gemisi taşınabilir hizmetimiz “NutriOpt Yerinde Danışman”ı kullanarak yem ve ham madde örneklerini istedikleri zaman, istedikleri yerde tarayabiliyor ve sonuçları saniyeler içinde alabiliyor. NutriOpt ağının bir parçası olmak, günlük karar verme sürecinde sezgilerin ötesinde destek sağlıyor.”