2022

Dünya devinden geleceği besleme yolunda atılan dev adımlar

Dünya devi Nutreco’nun hayvan besinleri markası Trouw Nutrition, 100 yıllık engin deneyimi ve inovasyonu merkezine alan bakış açısıyla 39 ülkede sağlıklı çiftlik ve evcil hayvanların yetiştirilmesi adına faaliyetlerini sürdürüyor. Global şirketin köklü tecrübesini yerel pazarın dinamiklerine hâkim olma yetisiyle birleştiren Trouw Nutrition Türkiye ise “Çiftlikten sofraya” bakış açısıyla hayata geçirdiği ürünleriyle ülkemizde hayvancılık sektörünün çözüm ortağı olmak için her yıl artan bir ivmeyle çalışıyor.

03.03.2022

Nutreco çatısı altında faaliyet gösteren dünyanın hayvan besleme uzmanı Trouw Nutrition’ın köklü tecrübesini yerel pazarın dinamiklerine hâkim olma yetisiyle birleştiren Trouw Nutrition Türkiye; global ağı, güçlü Ar-Ge yapısı ve kaliteli ürün gruplarının yanı sıra çözüm odaklı hizmet ve servisleriyle fark yaratıyor. Genel merkezi Ankara’da bulunan Trouw Nutrition Türkiye, Zonguldak’taki üretim tesisi, İzmir’deki Antrepo-Lojistik Merkezi ve ülke genelindeki toplam 145 bayisi ile Türk hayvancılık sektörünün güçlü oyuncuları arasında öne çıkıyor. Hayvan yetiştiricilerinin karşılaştıkları problemleri çözmek adına inovatif bakış açılarından, teknik ekiplerinin uzmanlığından, satış personellerinin yetkinliğinden ve Ar-Ge çalışmalardan yoğun olarak faydalanan şirket; sektörün çözüm ortağı olma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Gıda güvenliğine odaklanıyor

Hızla artan dünya nüfusuyla birlikte hayvansal gıdalara olan talep de gün geçtikçe artıyor. Bu noktada hayvanların sağlıklı gelişimi de insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Güvenli hayvansal gıdaya ancak hayvanların doğru bir şekilde beslenmesi ile ulaşılabileceğinin bilincinde olan Trouw Nutrition Türkiye, kaliteli ürün gruplarının yanı sıra çözüm odaklı hizmet ve servisleriyle de ülkemizin sürdürülebilir besin zinciri kalitesine katkı sağlıyor. Sağlıklı gıda üretimi adına öncellikle hayvanların sağlıklı yem tüketmeleri gerektiğine inanan şirket; yem ham maddelerinin tam bileşimini belirlemek, besin içeriğinin doğru ve hızlı bir şekilde analiz edilmesini sağlamak ve bu besinleri hayvanların ihtiyaçlarıyla optimum düzeyde eşleştirmek için çalışıyor. Hayata geçirdiği modüler hassas besleme sistemi NutriOpt ile farklı hayvan türlerine yönelik yem ve ham maddelerin laboratuvara gerek kalmadan besin içeriklerinin yerinde ve hızla analiz edilmesini sağlıyor. Bu sayede hayvanlarda yanlış besleme nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarını ve kayıpları önlemeye katkıda bulunuyor. MyNutriOpt portalı ise seçilen NutriOpt hizmetlerine hızla erişilmesini sağlıyor. Çiftçiler, şirketin amiral gemisi olan taşınabilir hizmeti “NutriOpt Yerinde Danışman”ı kullanarak yem ve ham madde örneklerini istedikleri zaman, istedikleri yerde tarayabiliyor ve sonuçları saniyeler içinde alabiliyor. NutriOpt ağının bir parçası olmak, günlük karar verme sürecinde sezgilerin ötesinde destek sunuyor.

 

LifeStart konsepti ile hayvanların verimliliğini artırıyor

Küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı kategorilerindeki hayvanların ortalama verimliliğini artırmaya katkı sağlayan şirket, inovatif bir çözüm olarak hayata geçirdiği LifeStart konsepti ile çiftlik ve kümes hayvanlarının erken dönem beslenme ve üretim performansı kalitesini bilimsel yöntemlerle geliştirerek genetik potansiyellerini en üst düzeye çıkarıyor. Sürdürülebilir hayvancılık odaklı geliştirilen LifeStart konsepti içerisinde yer alan buzağı, koyun ve keçi mamalarının yanı sıra civciv ve buzağı yemleri sayesinde büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı kategorilerinde faaliyet gösteren üreticiler, hayvanlarının ömrü boyunca yüksek verim elde ediyor.

 

Yaygın bayi ağı ile hayvan yetiştiricilerinin hep yanında

Trouw Nutrition Türkiye, “çiftlikten sofraya” bakış açısıyla hayata geçirdiği kalite odaklı ürünlerini bayileri aracılığıyla doğrudan çiftliklere ulaştırarak hem hayvanlarda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesine hem de çiftliklerin kazançlarını artırmalarına yardımcı oluyor. Türkiye genelindeki 145 bayisi ile yetiştiricilerin sahadaki problemlerini birebir çözmek ve ihtiyaçlarına destek olabilmek adına çalışıyor. Bu kapsamda hayvan yetiştiricilerine her daim teknik destek hizmeti veren şirket; çiftliklerin kullandığı ham maddelerin kalitesini daha iyi takip edebilmeleri için Ankara’da bulunan laboratuvarından da faydalanıyor; çiftliklere ham madde analizi ve toksin analizi desteği sunuyor.

 

Hayvancılık sektörünün iddialı çözüm ortağı

Trouw Nutrition Türkiye, önümüzdeki dönemde de güçlü tedarik ağı ile hayvan sağlığı ve refahı, iklim değişikliği ve döngüsellik, sürdürülebilirlik ve sektörel sosyal sorumluluk alanlarına odaklanarak sektöre yüksek katma değer sağlamayı hedefliyor. Şirketin hedefleri arasında gençlerle daha çok bir araya gelebilmek, geleceğe yön verecek üniversite öğrencileriyle ortak projeler üretebilmek, yeni iş birlikleri hayata geçirebilmek de bulunuyor. Gençleri içine katabileceği projelere imza atmak isteyen şirket; sürdürülebilir çiftlik ve üretim tesislerinin oluşabilmesi için çalışmalar yapmaya da büyük önem veriyor. Dijital çözümler ve mobil teknoloji alanında yatırımlarını artırarak sürdürmeyi amaçlayan şirket; sürdürülebilir tedarik anlayışı, her segmente hitap eden ürünleri, yetkin satış organizasyonu ve üreticiyi destekleyen fiyat politikalarıyla hayvancılık sektörünün çözüm ortağı olmaya bugün olduğu gibi gelecekte de devam edecek.